Szkoła Podstawowa nr 11 w Piotrkowie Trybunalskim
im. Henryka Sienkiewicza

ROK SZKOLNY 2017/2018

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 8 =
Czwarte miejsce w matematycznym maratonie (16.06.2018)

16 czerwca 2018 roku w I Liceum  Ogólnokształcącym im. Bolesława  Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim odbył się XIII Piotrkowski Maraton Matematyczny. Naszą szkołę reprezentowali w nim uczniowie  klasy  7C,  Mateusz  Ławryś, Maciej  Nalepa i Kacper Smolarczyk, którzy wywalczyli wysokie czwarte miejsce! Opiekunnem zespołu była pani Elżbieta Szulc. Gratulujemy!

Certyfikat Przyjaciela Matematycznego dla "Jedenastki" (10.06.2018)

Miło nam poinformować, że drugi rok z rzędu koło matematyczne prowadzone przez Panią Wiolettę Stankowską zostało wyróżnione przez Fundację Rozwoju Edukacji Matematycznej Certyfikatem Przyjaciela Matematycznego ZOO dla kół matematycznych za rok szkolny 2017/2018 opatrzonego patronatem honorowym MEN. Warto nadmienić, że nasza szkoła została wyróżniona spośród 100 szkół, które wzięły udział w projekcie. Członkowie koła matematycznego nie tylko pogłębili swą wiedzę i umiejętności matematyczne, ale również uczestniczyli w konkursach matematycznych, osiągając znaczące sukcesy.

Dwie nagrody dla Jakuba Robaszka na festiwalu Grot- Art (30.05.2018)

30 maja w Centrum Idei ku Demokracji w Piotrkowie Trybunalskim odbyły się warsztaty, a po nich uroczysty koncert w wykonaniu finalistów IV Edycji Festiwalu Różnorodnych Form Artystycznych Grot- Art. Młodzież z gimnazjów i starszych klas szkół podstawowych z Piotrkowa Trybunalskiego i okolic zaprezentowała się w repertuarze patriotycznym. Po koncercie ogłoszono werdykt jury i rozdano nagrody. Miło nam poinformować, że Jakub Robaszek z klasy VIA został uhonorowany aż dwiema nagrodami rzeczowymi i dwoma medalami ufundowanymi przez sponsorów. Pierwszą z nagród uzyskał za zdobycie trzeciego miejsca w konkursie, drugą i zarazem jedyną specjalną, za prezentację festiwalową ściśle związaną z 100. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę. Opiekunem ucznia przygotowującym go do konkursu była pani Jolanta Trojanowska.

Drugie miejsce w Orlikowej Lidze Mistrzów (28.05.2018)

28 maja 2018 roku na Orliku przy ulicy Broniewskiego odbył się gminny etap Orlikowej Ligi Mistrzów w piłkę siatkową chłopców klas VII szkół podstawowych oraz I i II gimnazjum. W turnieju udział wzięły cztery zespoły: Szkoła Podstawowa nr 11, Szkoła Podstawowa nr 13 (dwie drużyny) oraz uczniowie z Gimnazjum nr 5. Nasi uczniowie pokonali I zespół SP nr 13 (2-0), w drugim meczu musieli uznać wyższość starszych kolegów z Gimnazjum nr 5 (0-2) i w trzecim meczu pokonali w tie breaku II zespół SP 13 (2-1). Ostatecznie nasza szkoła zajęła drugie miejsce w turnieju. "Jedenstkę" reprezentowali: Igor Andrzejczyk, Radosław Barczewski, Kacper Górski, Jan Jakubczak, Maciej Karwulewicz, Jakub Dusza i Kacper Smolarczyk. Opiekunem był Sławomir Stańczyk. Gratulujemy!

Mistrzowie ortografii z naszej szkoły (26.05.2018)

W sobotę, 26 maja, w Szkole Podstawowej nr 5 w Piotrkowie Trybunalskim odbył się konkurs "Mistrz Ortografii Szkól Podstawowych Powiatu Piotrkowskiego". Naszą szkołę reprezentowali Borys Zdziechowski, Lena Kowalczyk, Emilia Toma, Wiktoria Talaga, Weronika Piechocka i Adrian Olszewski. Ten ostatni zajął w konkursie wysokie, trzecie miejsce! Ponadto wyróżnienia otrzymali Lena Kowalczyk i Borys Zdziechowski. Gratulujemy!

Świetny występ Jakuba Robaszka (25.05.2018)

25 maja w IV Liceum Ogólnokształcącym w Piotrkowie Trybunalskim odbył się I etap IV edycji Festiwalu Różnorodnych Form Artystycznych GROT-ART pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego. Młodzież gimnazjalna oraz ta z najstarszych klas szkół podstawowych z miasta i powiatu prezentowała się w pięciu kategoriach: piosenka, przedstawienie teatralne, fotografia, praca plastyczna, recytacja. Nasz uczeń, Jakub Robaszek z klasy 6A, najmłodszy uczestnik festiwalu, wspaniale zaprezentował się w konkursie piosenki. Wykonał dwa utwory wybrane i przygotowane przez panią Jolantę Trojanowską - nauczycielkę muzyki. Talent Kuby został dostrzeżony przez profesjonalne jury. 30 maja odbędzie się finałowy koncert oraz warsztaty, na które Kuba został zaproszony. Koncert odbędzie się o godzinie 13.00 w Centrum Idei ku Demokracji. Po koncercie galowym nastąpi rozdanie nagród. Serdecznie gratulujemy i czekamy na ostateczny werdykt.

Czwarte miejsce w konkursie „Bezpieczni w lesie – budujemy szałas” (22.05.2018)

22 maja w lesie na Wierzejach odbył się międzyszkolny konkurs „Bezpieczni w lesie – budujemy szałas”. Konkurs składał się z dwóch etapów: części teoretycznej - testu - i części praktycznej – budowy szałasu. Naszą szkołę reprezentowała drużyna składająca się z uczniów klasy IIIb: Iga Górka, Nela Tomczak, Franciszek Nalepa, Jakub Spas i Sebastian Żuchalski. Zespół "Jedenastki" zajął wysokie, czwarte miejsce. Uczniów do konkursu przygotowywała pani Magdalena Ostromecka.

Kolejny wokalny sukces Zuzanny Kafar! (23.05.2018)

23 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej w Brzozie odbył się VI Festiwal Piosenki Religijnej. W konkursie brali udział uczniowie ze szkół piotrkowskich i powiatowych. Miło nam poinformować, że Zuzanna Kafar z klasy 4C wyśpiewała pierwsze miejsce w kategorii klas 4 - 7 szkół podstawowych wspaniałym wykonaniem utworu Ziemia Święta z repertuaru Arki Noego. W konkursie wzięło udział ponad 100 wykonawców a profesjonalne jury wysłuchało i oceniło 52 utwory o tematyce religijnej. Festiwal wpisał się również w obchody rocznicowe 100 - lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Zuzannę do konkursu przygotowała pani Jolanta Trojanowska - nauczyciel muzyki. Rozdanie nagród, dyplomów oraz koncert laureatów odbędą się po mszy świętej w niedzielę, 27 maja, w kościele w Karlinie. Serdecznie gratulujemy kolejnego sukcesu!

Recytatorski sukces Alicji Zielonki (15.05.2018)

W minionym miesiącu w Gimnazjum w Szydłowie odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski utworów Marii Konopnickiej. Naszą szkołę reprezentowały w nim dwie uczennice z klasy VIIC - Alicja Zielonka i Kinga Kwaśniewska. Miło nam poinformować, że Alicja Zielonka zajęła w nim drugie miejsce! Gratulujemy!Adrian Olszewski z pierwszą nagrodą w konkursie poezji! (11.05.2018)

11 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim odbyła się IX edycja Międzyszkolnego Konkursu Poezji Patriotycznej pod hasłem "Nasza Niepodległa". Do konkursu przystąpiło 29 uczniów z piotrkowskich szkół podstawowych. Jury przyznało trzy nagrody oraz osiem wyróżnień. Miło nam poinformować, że pierwszą nagrodę otrzymał uczeń naszej szkoły Adrian Olszewski, który wykonał „Gawędę o miłości do Ziemi Ojczystej” Wisławy Szymborskiej. Opiekunem ucznia była pani Sylwia Kindilchi. Ponadto w konkursie naszą szkołę reprezentowały uczennice klas siódmych pod opieką pani Elżbiety Kuli: Alicja Wrońska, Daria Małgorzaciak i Alicja Zielonka. Gratulujemy!

Wysoko w konkursie "Języki urzędowe państw świata" (10.05.2018)

10 maja 2018r. dwie drużyny naszej szkoły z klasy VIa uczestniczyły w powiatowym konkursie ,,Języki urzędowe państw świata: Australia, Irlandia, Kanada, Malta". Konkurs został zorganizowany przez Gimnazjum im. Obrońców Gór Borowskich 1939r. w Woli Krzysztoporskiej. Nasze drużyny występowały w następujących składach: Drużyna I: Agata Kowalczyk, Lena Kowalczyk oraz Aleksandra Koblenzer; Drużyna II: Borys Zdziechowski, Kamil Tokarski, Maks Makuch. Miło nam poinformować, że nasza pierwsza drużyna drużyna zajęła wysokie, czwarte miejsce wśród 10 drużyn z naszego miasta i powiatu. Gratulujemy!

Sukces w Międzyszkolnym Turnieju Wiedzy o Ziemi! (24.04.2018)

23 kwietnia uczniowie klasy IIIb - Aleksander Cybula, Karol Wijaciński i Konrad Stolarski - wzięli udział w Międzyszkolnym Turnieju Wiedzy o Ziemi. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim. Uczniowie naszej szkoły zdobyli w nim następujące miejsca: II miejsce - A. Cybula i K. Wijaciński, III miejsce - K. Stolarski. Gratulujemy! Opiekunem uczniów była pani Magdalena Ostromecka.


Sukces młodych poetek z "Jedenastki" (24.04.2018)

24 kwietnia 2018 r. odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie VII Powiatowego Konkursu Poetyckiego "Piszę sercem, sercem maluję...". Wydarzenie uświetniła grupa teatralna Busola, która wystąpiła z bardzo ciekawym przedstawieniem K.I.Gałczyńskiego "Ocalić od zapomnienia". Serdeczne gratulacje i podziękowania organizatorom, opiekunom oraz uczestnikom przekazała wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 8. Pani dr hab. Danuta Mucha stwierdziła natomiast, że oceniając nadesłane prace przyświecała jej myśl: "Czytam sercem, sercem oceniam...". Dwie dziewczynki z naszej szkoły: Lena Kowalczyk (VIa) oraz Karolina Wieczorek (Vc) zostały laureatkami tego konkursu, natomiast Agata Kowalczyk (VIa) oraz Natalia Stawarz (Vc) zajęły pierwsze miejsca! Niestety, żadna z uczestniczek konkursu nie mogła osobiście odebrać gratulacji, dyplomów oraz nagród, ponieważ brały udział w zawodach sportowych, zaś szóstoklasistki wyjechały na wycieczkę. Wiersze naszych poetek zostały umieszczone w tomiku pokonkursowym pt. "Piszę sercem, sercem maluję...", który jest dostępny w szkolnej bibliotece. Serdecznie gratulujemy zwyciężczyniom i zachęcamy do uczestnictwa w kolejnych edycjach!

Młodzi historycy drudzy w Piotrkowie! (21.04.2018)

Po raz kolejny nasi młodzi historycy – regionaliści pokazali klasę. W zorganizowanym dziś w Szkole Podstawowej nr 13 XXX konkursie „Piotrków Trybunalski – moje miasto” po zaciętej dogrywce zajęli drugie miejsce. Nasza drużyna w składzie Zuzanna Aleksandrowicz (7A), Maciej Nalepa (7C) i Borys Zdziechowski (6A) prezentowała się znakomicie w każdym z etapów konkursu. W grze miejskiej, która była pierwszą odsłoną konkursu, zdobyła komplet 9 punktów, również w teście, będącym drugim etapem rywalizacji, zdobyła maksymalną ilość punktów. Trzecim etapem była prezentacja teatralna, w której też nasz zespół zgarnął pełną pulę 8 punktów i przystępował do ostatniego etapu z pozycji lidera! W ostatniej, czwartej odsłonie, zadaniem drużyn było rozpoznawanie piotrkowskich zabytków. Tu można było zdobyć maksymalnie 5 punktów. Nasz zespół uzyskał 4, 5 pkt i w wyniku tego, krocząca tuż za nami reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 2 zrównała się z nami punktami. Do wyłonienia zwycięzcy konieczna była więc dogrywka, którą minimalnie przegraliśmy. W ten sposób powtórzyliśmy wynik z ubiegłego roku, w którym, też po dogrywce, byliśmy drudzy. Gratulujemy! Tuż po zakończeniu rywalizacji pani dyrektor Magdalena Majos poinformowała, że tegoroczny konkurs był nie tylko jubileuszowym ale też i… ostatnim. Warto zatem przypomnieć, że w historii konkursu nasza placówka wielokrotnie zajmowała pierwsze miejsca. Z zachowanych w archiwach wyników z ostatnich 17 lat wynika, że zwyciężaliśmy 9 – krotnie a 6 razy byliśmy na podium! Opiekunem drużyn był pan Mariusz Danielak.

16.04.2018 - Nasze siatkarki najlepsze w rozgrywkach OSiR!

16 kwietnia 2018 r. dziewczęta z naszej szkoły uczestniczyły w rozgrywkach ligowych OSiR w piłkę siatkową. Miło nam poinformować, że nasza szkoła zajęła I miejsce wyprzedzając SP12, SP5, SP16 oraz SP 13!!  Szkołę reprezentowały: Karolina Wieczorek, Natalia Stawarz, Maja Ozga, Oliwia Kurz, Julia Ostrowska, Wiktoria Talaga, Martyna Toma, Wiktoria Wróbel, Klaudia Wieczorek i Klaudia Wypych. Opiekunem drużyny była pani Izabela Jeż. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

10.04.2018 - Trzecie miejsce koszykarek w Międzyszkolnej Lidze OSiR

10 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 12 zakończyły się rozgrywki Międzyszkolnej Ligi OSiR w piłce koszykowej dziewcząt szkół podstawowych...Uczennice naszej szkoły zajęły III miejsce, tuż za SP12 i SP5. Naszą placówkę reprezentowały: Julia Mądra, Natalia Stawarz, Maja Ozga, Oliwia Kurz, Julia Ostrowska, Wiktoria Talaga, Martyna Toma, Wiktoria Wróbel, Klaudia Wieczorek, Wiktoria Skrobiewska, Zuzanna Bąbel, Dominika Dziembor, Julia Sianos oraz Klaudia Wypych. Opiekunem drużyny była  pani Izabela Jeż. Gratulujemy!

10.04.2018 - Laureaci konkursu "Mała Tęga Głowa"!

7 kwietnia 2018 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XII edycji konkursu matematycznego "Mała Tęga Głowa", który odbył się w Szkole Podstawowej nr 16 w Piotrkowie Trybunalskim. Miło nam poinformować, że laureatami konkursu zostali Wiktor Szustakiewicz (3A) i Karol Wijaciński (3B), natomiast wyróżnienia otrzymali Julia Ponczyńska (3A) i Szymon Harlejczyk (3B). Gratulujemy!

06.04.2018 - Borys Zdziechowski finalistą!

Niedawno informowaliśmy o ogromnym sukcesie Borysa Zdziechowskiego, który zakwalifikował się do III etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z języka angielskiego uzyskujac wynik 84% w eliminacjach rejonowych. Dziś mamy jeszcze lepsze wiadomości, bowiem Borys - uczeń klasy VIA - został finalistą tego konkursu zdobywając w etapie wojewódzkim  71,25% punktów! Gratulujemy!


05.04.2018 - Bardzo dobry występ w konkursie "Ratujemy życie"!

5 kwietnia 2018 roku po raz kolejny nasi uczniowie wzięli udział w turnieju "Ratujemy życie" organizowanym przez Referat Zarządzania Kryzysowego i Obrony Miasta Piotrkowa Trybunalskiego. Nasza drużyna w składzie: Katarzyna Ruś, Michalina Ławryś, Jan Jakubczak, Maciej Karwulewicz i Mateusz Ławryś przystąpiła do trudnego testu poświęconego zagadnieniom z obrony cywilnej i międzynarodowego prawa humanitarnego oraz zmierzyła się z praktycznym sprawdzianem z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, na którym wypadła świetnie. Ostatecznie nasza drużyna zajęła miejsce tuż za podium i uplasowała się na 4 pozycji. Miło nam poinformować, że kapitan drużyny, Mateusz Ławryś, został wyróżniony przez prezesa Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi "Krwinka", pana Roberta Szulca, który pogratulował mu wiedzy i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Całej naszej drużynie gratulujemy! Nad przygotowaniem uczniów do konkursu czuwały panie Anna Sołtys - Dobrowolska, Kalina Balińska i Magdalena Ostromecka.

24.03.2018 - Czwarte miejsce w konkursie ekologicznym

24 marca w Szkole Podstawowej nr 13 w Piotrkowie Trybunalskim odbył się Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny „Nie wypalaj trawy, przecież nie zabija się skowronków” organizowany w ramach programu „Bezpieczne Miasto 2018” przez SP 13 i Referat Zarządzania Kryzysowego i Obrony Urzędu Miasta w Piotrkowie Trybunalskim. W konkursie brali udział uczniowie z piotrkowskich szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali poniżej wymienieni uczniowie zajmując ostatecznie wysokie, czwarte miejsce.

1.      Kowalczyk Lena kl. VIA
2.      Kowalczyk Agata kl. VIA
3.      Muszner Katarzyna kl. VIA
4.      Zdziechowski Borys kl. VIA
5.      Ruś Katarzyna kl. VB

oraz z kl. III B
1.      Stefańska Nela
2.      Fidala Olga
3.      Kacper Szperna

Dzieci przygotowywały panie Beata Cuper i Małgorzata Przybył. Konkurs składał się z dwóch części. Pierwsza część – testowa, obejmowała wiedzę ekologiczną i przyrodniczą i przeznaczona była dla uczniów z klas starszych, drugą część - pracę plastyczną do wiersza „Skowronek” wykonywali młodsi uczniowie z klasy III.

24.03.2018 - Marzanna z "Jedenastki" najpiękniejsza!

24 marca 2018 roku odbył się rajd pod nazwą "Topienie Marzanny" zorganizowany przez PTTK w Piotrkowie Trybunalskim. Dzieci z piotrkowskich szkół ruszyły z Rynku Trybunalskiego w kierunku jeziora Bugaj. Na miejscu uczniowie mieli możliwość zjedzenia kiełbaski. Dokonano też wyboru najładniejszej Marzanny, którą została Marzanna zrobiona... przez uczniów naszej szkoły! Gratulujemy!

16.03.2018 - Sukces Borysa Zdziechowskiego
 
Duży sukces odniósł nasz młody anglista, Borys Zdziechowski. Uczeń klasy VIA zakwalifikował się do III etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z jezyka angielskiego uzyskujac wynik 84% w eliminacjach rejonowych. Również wysoki wynik (82%) uzyskał Maciej Nalepa z klasy VIIC, lecz nie uzyskał awansu do kolejnego etapu.

13.03.2018 - Konkurs „Matematyka w obiektywie” rozstrzygnięty
 
Celem konkursu było budowanie wspólnej płaszczyzny pomiędzy matematyką a fotografią, wspomaganie edukacji matematycznej, myślenia matematycznego, popularyzowanie wiedzy i kultury matematycznej. Uczestnicy wykonywali zdjęcia, na których uchwycali za pomocą aparatu obiekty i przedmioty związane z matematyką. Wszystkim laureatom (Emilia Michalska, Maja Ozga, Kamil Tokarski, Wiktoria Wijacińska) serdecznie gratulujemy!
 
11.01.2018 - Reprezentacja piłkarek ręcznych na piątym miejscu

11 stycznia 2018 roku w hali Relaks odbyły się Mistrzostwa Miasta Szkół Podstawowych w Piłce Ręcznej Dziewcząt. Reprezentacja naszej szkoły zajęła w zawodach piąte miejsce.

 

10.01.2018 - Piąte miejsce tenisistów stołowych

10 stycznia 2018 roku odbyły się Mistrzostwa Piotrkowa Trybunalskiego w Tenisie Stołowym Chłopców Szkół Podstawowych. Zawody odbyły się w Szkole Podstawowej nr 16 i brało w nich udział siedem szkół. Naszą placówkę reprezentowali Konrad Bukowiecki i Radosław Barczewski. Chlopcy zajęli piąte miejsce. Gratulujemy.26.01.2018 - Księga Sukcesów Matematycznych

Prezentujemy "Księgę Sukcesów Matematycznych". Można w niej znaleźć wszystkie najważniejsze osiągnięcia naszych uczniów w organizowanych w tym śródroczu ogólnopolskich konkursach matematycznych. Księga znajduje się TUTAJ.16.01.2018 - Sukcesy w XVII Przeglądzie Kolęd i Pastorałek

Wspaniale zaprezentowali się nasi uczniowie w XVII Przeglądzie Kolęd i Pastorałek, który odbył się 14 stycznia w Szydłowie. 5 stycznia 2018 roku odbyły się eliminacje powiatowe. Do udziału w przeglądzie zgłosiło się około 300 wykonawców z powiatu piotrkowskiego, bełchatowskiego oraz samego Piotrkowa Trybunalskiego. Miło nam poinformować, że Jakub Robaszek (6A) utworem „Sianko na stół” wyśpiewał  I nagrodę w kategorii solistów z klas IV – VII! Ponadto Zuzanna Kafar (4C) zajęła II miejsce i zdobyła nagrodę za pięknie wykonaną kolędę „Zaśnij Dziecino”, natomiast Rozalia Pawlak (4C) otrzymała wyróżnienie za wykonanie kolędy "Gdy śliczna panna". W niedzielę, 14 stycznia, podczas uroczystego koncertu laureatów w kościele Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Szydłowie, wszyscy nasi uczniowie odebrali nagrody i pamiątkowe dyplomy. To ogromny sukces młodych wykonawców przygotowanych do konkursu  przez nauczyciela muzyki, panią Jolantę Trojanowską. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


14.12.2017 - Brązowy medal w halowej piłce nożnej!

14 grudnia 2017 r. odbyły się Mistrzostwa Piotrkowa Trybunalskiego w halowej piłce nożnej klas IV o puchar dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 Katarzyny Błażejewskiej. Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym” (1 x 10 min.). Zespoły grały w 6 - osobowych składach (5 zawodników w polu + bramkarz + rezerwowi). Do zawodów zgłosiło się 6 szkół: SP2, SP8, SP11, SP12, SP13 i SP16. Nasza szkoła dwa mecze przegrała, dwa wygrała i raz zremisowała zajmując ostatecznie trzecie miejsce! Naszą placówkę reprezentowali: Adam Popielczak, Filip Grzybowski, Piotr Macioł, Wiktor Barczewski, Dominik Biłek, Oskar Śmiechowski, Piotr Czajka, Damian Nowak, Kornel Karoliński i Dawid Wochniak. Opiekunem dużyny był pan Sławomir Stańczyk. Gratulujemy!


4.12.2017 - Brązowy medal siatkarzy!

4 grudnia 2017 roku odbyły się zawody piłki siatkowej chłopców w ramach Młodzieżowej Szkolnej Ligi OSiR 2017/2018. Zawody rozgrywane były w systemie ,,każdy z każdym”. Naszą szkoły reprezentowali: Maksymilian Danielak, Kacper Górski, Jan Jakubczak, Macej Karwulewicz, Igor Andrzejczyk, Radosław Barczewski, Kacper Szopa i Piotrek Pytka. Chłopcy zajęli 3 i 7 miejsce. Gratulujemy!


28.11.2018 - Trzecie miejsce naszych siatkarek!

28 listopada 2017 roku odbyły się zawody piłki siatkowej dziewcząt w ramach Młodzieżowej szkolnej Ligi Osir 2017/2018. Naszą szkołę reprezentowały: Klaudia Wieczorek, Natalia Stawarz, Wiktoria Biłek, Julia Mądra, Julia Ostrowska, Urszula Trębacz, Magdalena Gaworczyk, Oliwia Kurz, Martyna Toma, Natalia Dyniak, Maja Ozga i Wiktoria Skrobiewska. Nasze dziewczęta po zaciętej walce uplasowały się na III i VIII miejscu. Gratulujemy!


5.12.2017 - Rozstrzygnięcie konkursu ,,Bezpieczne dziecko - Bezpieczny człowiek”

5 grudnia 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 12 odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu ,,Bezpieczne dziecko - Bezpieczny człowiek” zorganizowanego w ramach programu ,,Bezpieczne Miasto 2017”. W rywalizacji wzięło udział ponad siedmiuset uczniów. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas I – III zaś dyplomy oraz nagrody dla uczestników konkursu wręczał wiceprezydent miasta Andrzej Kacperek. Nie zabrakło także pięknej części artystycznej, którą przygotowały dzieci z naszej szkoły (klasy IIIB i IIIC)!! Poniżej prezentujemy listę nagrodzonych uczniów ze Szkoły Podstawowej  nr 11. Gratulujemy!

Klasy I
1. Lena Owczarek (IB)
2. Jakub Bienias (IA)
3. Gabriel Pęchra (IA)

Klasy II
1. Weronika Grzybek (IIA)
2. Adrian Wadlewski (IIA)
3. Adam Wroński  (IIB)

Klasy III
1. Julia Ponczyńska (IIIA)
2. Martyna Pączyńska (IIIA)
3. Karol Wijaciński (IIIB)


5.12.2017 - Jedenastka z Certyfikatem Szkoły Promującej Zdrowie!

5 grudnia 2017 roku w auli Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie przedstawiciel Ministerstwa Edukacji Narodowej, pani  Agnieszka Ludwin, zastępca dyrektora w Departamencie Wychowania i Kształcenia Integracyjnego, wręczyła przedstawicielom szkół Krajowe Certyfikaty Szkoły Promującej Zdrowie. Miło nam poinformować, że wśród wyróżnionych tego dnia 36 placówek z całego kraju była także i Szkoła Podstawowa nr 11 im. Henryka Sienkiewicza w Piotrkowie Trybunalskim. W ten sposób staliśmy się jedyną piotrkowską placówką, która może pochwalić się takim certyfikatem! W uroczystości wzięła udział pani dyrektor Teresa Marczak oraz Szkolny Koordynator ds. Promocji Zdrowia, pani Izabela Jeż. Przyznany certyfikat jest uznaniem dotychczasowych osiągnięć, będących wynikiem wieloletniej i systematycznej pracy oraz  potwierdzeniem, że szkoła pracuje zgodnie z modelem szkoły promującej zdrowie. Warto dodać, że wyróżnieniem tym może poszczycić się tylko 210 szkół w Polsce! Szkoła Podstawowa nr 11 w Piotrkowie Trybunalskim przystąpiła do programu w 2007 roku. Od tego roku efektywna  współpraca dyrektora, nauczycieli, uczniów, pracowników samorządowych oraz rodziców spowodowała, że  placówce nadano Krajowy Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie. Gratulujemy całej społeczności szkolnej i życzymy dalszych sukcesów!


23.11.2017 - Nagroda i wyróżnienia w konkursie "Miasto w moich oczach"

23 listopada rozstrzygnięto konkursu literacko - fotograficzny "Miasto w moich oczach" organizowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. Miło nam poinformować, że Lena Kowalczyk (kl. VIa) zdobyła w nim trzecie miejsce! Ponadto Izabela Bąkowska (kl. VIIa), Małgorzata Sawicka (kl. VIIb) oraz Julia Adamus (kl. VIIc) otrzymały wyróżnienia za zdjęcia ciekawych miejsc w Piotrkowie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


23.11. 2017 - Nasze uczennice wyróżnione w konkursie literackim

23 listopada w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyła się uroczystość związana z rozstrzygnięciem literackiego konkursu powiatowego pod nazwą "Niesamowite opowieści o historycznej treści". Uczennice pani Karoliny Śmiechowskiej: Dorota Spas (kl. Vc) oraz Paulina Wojtyła (kl. Va) zostały nagrodzone wyróżnieniami! Pozostałe uczestniczki otrzymały dyplomy uczestnictwa oraz książkowe nagrody pocieszenia. Dodatkową nagrodą dla wszystkich uczestników były liczne słowa uznania jury i pochwały dla wszystkich nadesłanych prac. Gratulujemy serdecznie i życzymy kolejnych sukcesów!


21.11.2017 - Zwycięstwo w konkursie "Książek ilustrowanie to nie lada wyzwanie"!

21 listopada 2017 roku uczniowie naszej szkoły z klas II i III wzięli udział w konkursie literacko - plastycznym "Książek ilustrowanie to nie lada wyzwanie" organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Piotrkowie Trybunalskim. Dzieci rozwiązywały test wiedzy o ilustratorach i ich rysunkach, a następnie przystąpiły do quizu polegającego na dopasowaniu tytułu do pokazanego obrazka. Ostatnim etapem było wykonanie obrazka do wylosowanego tytułu. Tym razem szczęście dopisało najmłodszym. Drużyna z klasy IIa w składzie: Maja Fogiel, Weronika Grzybek, Emilia Konecka, Weronika Mokwińska oraz Zuzanna Rózga zajęły pierwsze miejsce! Komisja nie mogła uwierzyć, że to drugoklasistki! Nasi trzecioklasiści również wykonali przepiękną pracę, a do trzeciego miejsca zabrakło 2 punktów. Najważniejsza była jednak świetna zabawa i ją było widać i słychać podczas konkursu. Gratulujemy!


17.10.2017 - Sukcesy w mocowaniu

17 października 2017 roku w hali sportowej „Relax'' odbyła się Młodzieżowa Szkolna Liga Dzieci w Mocowaniu. Do rywalizacji przystąpili uczniowie klas IV i V, zarówno chłopców jak i dziewcząt. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:
 
Kamil Dryzek - I miejsce
Oskar Skrobiewski -  miejsce
Julia Ostrowska - I miejsce
Julia Sianos - I miejsce
Diana Zaklicka - I miejsce
 
Zuzanna Włodarczyk - II miejsce
Olena Palagniuk - II miejsce
 
Dominika Dziembor - III miejsce
Oskar Śmiechowski - III miejsce
Piotr Macioł - III miejsce
 
Klaudia Biłek - IV miejsce
Dominik Biłek - IV miejsce
Dawid Wochniak - IV miejsce
Kornel Karoliński - IV miejsce
Julia Dziembor - IV miejsce
 
Opiekunem dzieci był Sławomir Stańczyk.


Budżet obywatelski 2018: zwycięstwo „Jedenastki”!

Wczoraj zakończyło się głosowanie w tegorocznej edycji "Budżetu obywatelskiego". Miło nam poinformować, że projekt Szkoły Podstawowej nr 11 zdobył 1028 głosów i okazał się zwycięskim w rejonie numer 2! Tym samym w przyszłym roku przy naszej placówce powstanie plac rekreacyjno - sportowy! Dziękujemy serdecznie wszystkim rodzicom, uczniom, nauczycielom, członkom ich rodzin oraz wszystkim przyjaciołom naszej szkoły za zaangażowanie i  oddanie swojego cennego głosu na ten projekt!