Przedstawienie profilaktyczne „Mniam Mniam”

WP_20160511_12_08_55_Pro
11 maja 2016 roku naszą szkołę odwiedzili aktorzy z zespołu teatralnego „Grupa T" z Torunia ze spektaklem profilaktycznym pt. ,,Mniam Mniam”...
Przedstawienie dotyczyło głównie zdrowego odżywiania. Poruszony był problem uzależnienia od żywności typu: fast food, słodyczy, itp. Aktorzy w humorystycznym stylu podkreślali, iż: ,,jesteś tym co jesz”. Uczestnicy przedstawienia dowiedzieli się, iż prawidłowo wykształcone nawyki dietetyczne zapewniają właściwy rozwój fizyczny oraz intelektualny każdego człowieka. Sposób żywienia wpływa na koncentrację, zapamiętywanie, zdolność uczenia się, a tym samym na lepsze wyniki  w nauce. Główni bohaterowie: Wanda i Kazik myszkowali w szkolnym sklepiku wypełnionym niezdrową żywnością, jednak pewnego dnia odnaleźli tam tajemniczą księgę, która miała moc wyczarowania niebiańsko zdrowych, dobrych i kolorowych potraw. W ich przygotowaniu pomagał Doktor Klepka, Wacław Kichacz (wywąchujący zdrową żywność) oraz Magda Seler. Na zakończenie wszyscy razem zaśpiewali piosenkę „Warzywa jem”, przy akompaniamencie zespołu złożonego z naszych uczniów grających na „warzywnych instrumentach”.