Śniadanie daje moc

WP_20151105_17_19_09_Pro
Przed przystąpieniem do uroczystych obchodów „6 listopada – Śniadanie Daje Moc” wychowawcy klas zapoznali swoich uczniów z 12 zasadami zdrowego odżywiania znajdującymi się na stronie www.sniadaniedajemoc.pl...
Następnie uczniowie zostali podzieleni na grupy i każda z nich omawiała wybraną przez siebie zasadę zdrowego żywienia. Po wykonaniu tego zadania wszyscy przystąpili do wykonania prac plastycznych dotyczących spożywania zdrowych i wartościowych posiłków. Były talerze pełne zdrowych produktów oraz plakaty zachęcające do zdrowego odżywiania. Technika prac była dowolna. Kolejnym zadaniem było wykonanie gazetki szkolnej w formie ekspozycji ściennej. 6 listopada to dzień, w którym uczniowie przygotowywali, a następnie spożywali zdrowe i pożywne śniadanie. W ramach działań edukacyjnych dla dzieci i rodziców zorganizowano wystawę prac uczniów dostępną dla całej społeczności szkolnej.