"Tydzień tolerancji" za nami

IMG_2110
W dniach 21 – 25.11.2016 r. obchodziliśmy w naszej szkole "Tydzień tolerancji"...
Podczas całego tygodnia odbyło się wiele wydarzeń propagujących wśród uczniów ideę poszanowania drugiego człowieka, niesienia bezinteresownej pomocy potrzebującym, wtym apel przygotowany przez Samorząd Uczniowski pod nazwą. „Prawa dziecka” oraz „Dzień magicznych słów”. Równocześnie, przez cały tydzień realizowano zadania:
  • klasy IV – VI podczas zajęć z wychowawcą uczniowie przygotowują plakat przedstawiający wybrane PRAWO DZIECKA
  • zaczytane przerwy – bajki terapeutyczne o niepełnosprawności
  • świetlica szkolna – czytanie terapeutycznych bajek o niepełnosprawności,
  • pogadank i z uczniami na temat tolerancji, oglądanie bajki „Król Maciuś I”
  • uczniowie klas I-III - omówienie bajki o niepełnosprawności, kolorowanki tematyczne, rozmowa z uczniami o poszanowaniu godności drugiego człowieka,
  • oglądanie bajek o tolerancji „Franklin i superowy weekend”, „Franklin i podróż ślimaka”
  • poruszanie na lekcjach religii tematyki poszanowania drugiego człowieka, tolerancji
  • konkurs plastyczny „Jesteśmy różni – szanujmy się”
  • uczniowie klas IV – VI – zajęcia o tolerancji, test „Czy jestem tolerancyjny?”,
  • oglądanie filmu z udziałem Nicka Vujicica pt. „Cyrk motyli”
  • rozprowadzanie na terenie szkoły cegiełek – pomocy dydaktycznych, z których dochód przeznaczony zostanie na zakup rowerowózka dla podopiecznego Fundacji „Pomóż i TY”
  • rozpoczęcie zbiórki artykułów higienicznych i spożywczych dla podopiecznych Domu Małego Dziecka w Piotrkowie Tryb.
  • przygotowanie gazetek tematycznych
Organizatorzy: pedagog szkolny we współpracy z SU, świetlicą szkolną oraz wszystkimi nauczycielami