Konkurs "Tworzymy przyjazny Internet"

hands-1167618_1280
Serdecznie zapraszamy uczniów klas VI-VIII do udziału w trzeciej edycji szkolnego konkursu informatycznego pod hasłem "Tworzymy przyjazny Internet".
Konkurs będzie przebiegał dwuetapowo: etap I - test wiedzy w formie online przeprowadzony w szkole w sali informatycznej składający się z pytań dotyczących bezpiecznego posługiwania się komputerem, znajomością oprogramowana, posługiwania się: edytorem tekstu, edytorem grafiki, arkuszem kalkulacyjnym, środowiskiem Scratch, zastosowaniem komputera w życiu codziennym, znajomością podstawowych pojęć informatycznych oraz zagrożeń i ograniczeń związanych z korzystaniem z komputera i Internetu, ochroną danych osobowych.

Etap II to przygotowanie nagrania i zmontowanie filmiku krótkometrażowego w formie rolki (reels) lub przygotowanie pracy artystycznej w formie rysunku czy komiksu pt. „BEZPIECZNY INTERNET – DZIAŁAMY RAZEM”. Pracę należy przygotować przy użyciu ogólnodostępnych programów komputerowych. Film może być zapisany w formie mp4, natomiast rysunek lub komiks w formacie pliku jpg. Maksymalny czas trwania rolki to 30 sekund.

Zgłoszenia do konkursu przyjmuje do dn. 19 kwietnia 2024 r. p. Izabela Jeż, zaś samo nagranie lub pracę należy wykonać do dnia 10 maja 2024 r. i przesłać w formie elektronicznej do nauczyciela informatyki na adres izajez11@gmail.com.

O wynikach końcowych konkursu stanowi suma punktów uzyskana przez uczestnika za poszczególne etapy. Dla najlepszych czekają nagrody oraz ocena celująca z informatyki.

Zapraszamy!