OGÓLNOPOLSKA KOALICJA NA RZECZ BEZPIECZEŃSTWA DZIECI W INTERNECIE

Program Komisji Europejskiej Safer Internet uruchomiony został w 1999 r. i ma na celu promocję bezpiecznego korzystania z nowych technologii i Internetu wśród dzieci i młodzieży. W ramach programu prowadzone są również działania na rzecz zwalczania nielegalnych treści i spamu w Internecie. Od 2005 r. do programu włączona została problematyka związana z zagrożeniami wynikającymi z użytkowania telefonów komórkowych, gier on-line, wymianą plików P2P i innymi formami komunikacji on-line w czasie rzeczywistym (czaty i komunikatory). Priorytetem programu na lata jest zwalczanie cyberprzemocy i uwodzenia dzieci w Internecie.

Wramach realizacji tego programu zachęcamy rodziców do odwiedzenia następujących stron:

saferinternet.pl
dzieckowsieci.fdn.pl/dla-rodzicowopiekunow

Uczniom proponujemy skorzystanie z poniższych linków:

cyfrowa-wyprawka.org
saferinternet.pl/pl/kampanie-medialne