SZKOŁA PRZYJAZNA ŻYWIENIU I AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ

Szkoła Podstawowa nr 11 im. Henryka Sienkiewicza w Piotrkowie Trybunalskim przystąpiła w roku szkolnym 2013/2014 do projektu „SZKOŁA PRZYJAZNA ŻYWIENIU I AKTYWOŚCI FIZYCZNEJ”. Jego celem jest promocja zdrowego stylu życia, w tym zapobieganie otyłości i nadwadze oraz innym chorobom przewlekłym. Głównym realizatorem projektu jest Instytut Żywności i Żywienia w Warszawie, a partnerami Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie, Instytut Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka oraz Polskie Towarzystwo Dietetyki. Projekt  współfinansowany jest przez Rząd Szwajcarii i został objęty Honorowym Patronatem Ministra Edukacji  Narodowej. Placówka, która pomyślnie wdroży program zgodnie z opracowanymi kryteriami, otrzyma certyfikat Szkoły Przyjaznej Żywieniu i Aktywności  Fizycznej. Idea programu zakłada, że społeczność szkolna będzie podejmować działania na rzecz poprawy i utrzymania dobrego stanu zdrowia oraz samopoczucia przez zmianę zachowań żywieniowych oraz zwiększenie aktywności fizycznej. Więcej informacji na stronie internetowej: www.zachowajrownowage.pl.

18 maja 2016 roku Szkoła Podstawowa nr 11 w Piotrkowie Trybunalskim uzyskała Certyfikat Szkoły Przyjaznej Żywieniu i Aktywności Fizycznej. To efekt wieloletnich działań placówki w zakresie promocji zdrowego stylu życia oraz zapobiegania nadwagi i otyłości wśród dzieci i młodzieży. Certyfikat oraz list informujący o tym fakcie można zobaczyć poniżej.

PLAN PRACY (doc) 0.09mb, (pobrań: 317)