ZESPOŁY NAUCZYCIELSKIE

2. PRZEDMIOTOWE ZESPOŁY SAMOKSZTAŁCENIOWE
3. ZESPOŁY PROBLEMOWO-ZADANIOWE

ZESPOŁY DANEGO ETAPU NAUCZANIA

Nauczyciele prowadzący zajęcia w danym oddziale i na danym etapie nauczania tworzą zespół, którego zadaniem jest w szczególności:

• ustalenie zestawu programów nauczania i podręczników dla tego oddziału i etapu nauczania oraz jego modyfikacja
  • analiza bieżących postępów i osiągnięć uczniów - podejmowanie środków zaradczych i działań naprawczych
  • analiza efektów kształcenia
  • rozpoznawanie specyficznych potrzeb uczniów

Nauczyciele prowadzący zajęcia w danym zespole wchodzą zarazem w skład zespołów samokształceniowych i problemowo-zadaniowych.

PRZEDMIOTOWE ZESPOŁY SAMOKSZTAŁCENIOWE

Nauczyciele danego przedmiotu i nauczyciele przedmiotów pokrewnych tworzą zespół, którego zadaniem jest w szczególności: dzielenie się widzą, badanie i analiza efektów kształcenia, diagnozowanie potrzeb uczniów.

1. Zespół humanistyczny - w jego skład wchodzą nauczyciele języka polskiego, religii, nauczyciel historii, muzyki, plastyki i bibliotekarz. Lider zespołu: Katarzyna Trawińska.

2. Zespół nauk ścisłych - w jego skład wchodzą nauczyciele matematyki, informatyki, techniki, fizyki. Lider zespołu: W. Stankowska.

3. Zespół nauk przyrodniczych – w jego skład wchodzą nauczyciele biologii, przyrody, wf-u, geografii, chemii. Lider: Monika Kociołek.

4. Zespół języków obcych - nauczyciele języka angielskiego i niemieckiego. Lider zespołu: D. Hilska.

5. Zespół edukacji wczesnoszkolnej - nauczyciele klas I-III. Lider: E. Bernas.

ZESPOŁY PROBLEMOWO–ZADANIOWE

Wybrana grupa nauczycieli do realizacji określonego zadania - według corocznego przydziału czynności dodatkowych.

1. Zespół do spraw nowelizacji Statutu (odpowiedzialni - wg przydziału czynności dodatkowych) – lider K. Śmiechowska:

• wymiana informacji między zespołami nauczycielskimi na temat zmieniających się przepisów oświatowych nowelizacja i ewaluacja Statutu.

2. Zespół do spraw opracowania, modyfikowania i wdrażania Programu Wychowawczego-Profilaktycznego (odpowiedzialni - wg przydziału czynności dodatkowych) – lider Monika Kociołek:

• wdrażanie działań wychowawczych i profilaktycznych, związanych z bezpieczeństwem uczniów
  • przeciwdziałanie przemocy i agresji, eliminowanie realnych zagrożeń i wzmacnianie właściwych zachowań uczniów
  • wdrażanie działań związanych z kształtowaniem postaw i respektowaniem norm społecznych
  • opracowywanie projektów i koordynowanie działaniami na rzecz zdrowia
  • realizacja akcji, przedsięwzięć i projektów charytatywnych - szkolny wolontariat.

3. Zespół do spraw opiekuńczych i pomocy socjalnej dla uczniów (odpowiedzialni - wg przydziału czynności dodatkowych) – lider K. Balińska:

• pomoc socjalna,
  • współpraca z instytucjami działającymi na rzecz dzieci,
  • realizacja akcji, przedsięwzięć i projektów charytatywnych- szkolny wolontariat.

4. Zespół do spraw rozpoznawania specyficznych potrzeb uczniów, organizacja ppp (odpowiedzialni - wg przydziału czynności dodatkowych) – lider A. Sołtys-Dobrowolska:

• zespoły nauczycielskie danej klasy
  • zespoły wspierające ds. pomocy psychologiczno-pedagogicznej uczniom posiadającym orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

opracowała: Anna Dajcz
zatwierdziła do realizacji: Teresa Marczak