PRZECIWSKAZANIA ZDROWOTNE

W kontekście wyboru przyszłego zawodu stan zdrowia ma bardzo ważne znaczenie, gdyż każdy zawód wymaga innych predyspozycji, również zdrowotnych. Każdy z nas może mieć jakiegoś rodzaju ograniczenia zdrowotne. Ważne jest, aby wybierając zawód, dostosować go do swoich ograniczeń zdrowotnych. Odpowiedni wybór zawodu dla osób z problemami zdrowotnymi to dopasowanie warunków i środowiska pracy do ich ograniczeń, aby ich stan zdrowia się nie pogorszył a jednocześnie mogli wykorzystać w pracy swoje możliwości i potencjał. Ostateczną decyzję o braku przeciwskazań do wykonywania danego zawodu podejmuje LEKARZ MEDYCYNY PRACY. Dostaniesz do niego skierowanie od swojego pracodawcy lub ze szkoły ponadpodstawowej.

Poniżej link do strony, gdzie możecie znaleźć ograniczenia zdrowotne przy wykonywaniu poszczególnych zawodów http://zseu.webd.pl/doradztwo/index.php/dla-uczniow/12-przeciwskazania-do-nauki-i-wykonywania-zawodu