Festyn „W zdrowym ciele, zdrowy duch” za nami!

Wczoraj w naszej szkole, zgodnie już z pewną tradycją, odbył się sportowy festyn pod hasłem „W zdrowym ciele zdrowy duch”…

Jak co roku było fantastycznie a pogoda dopisała! Podczas wydarzenia uczniowie mogli wziąć udział w licznych konkurencjach sportowych i zręcznościowych, takich jak wyścig w workach, wyścig z piłeczką kauczukową na łyżeczce, przekładaniec – kto pierwszy ten lepszy, rzut beretem do celu, bieg gazetowy, czy strzelanie z łuku. Ponadto było malowanie twarzy, robienie warkoczyków i tatuaży, konkurs rysowania kredą „Bezpieczne wakacje”, miasteczko ruchu drogowego, konkurs pierwszej pomocy i spotkanie ze strażakami. Fantastyczny pokaz zapaśniczy zaprezentowali zawodnicy AKS Piotrków Trybunalski, którzy przybyli z samym wicemistrzem olimpijskim z Barcelony, Piotrem Stępniem. Nie możemy zapomnieć o piotrkowskiej Grupie Transportowej goszczącej u nas po raz kolejny. Oprócz tego można było się wyszaleć na „dmuchańcach” z Ośrodka Sportu i Rekreacji. W tym ostatnim najbardziej gustowali najmłodsi – dzieciaki z IV grupy zaprzyjaźnionego z nami Przedszkola Samorządowego nr 8 w Piotrkowie Trybunalskim, którym dziękujemy za przybycie! Wszystkiemu towarzyszyła muzyka a czasami nawet i taniec! W finale wydarzenia uczestnicy konkursów zostali nagrodzeni przez panią dyrektor, Teresę Marczak.

Przy okazji warto dodać, że nasza szkoła w tym dniu celebrowała także ogólnokrajowy projekt, Dzień Pustej Klasy 2024 (#dzienpustejklasy2024). Poprzez kulturę fizyczną, wykorzystując tereny zielone naszej szkoły, zachęcaliśmy młodzież do ekologicznego i zdrowego stylu życia. Mamy nadzieję, że integracja i zabawa społeczności szkolnej pozytywnie wpłynie na relacje i zdrowie emocjonalno-psychiczne dzieci, młodzieży jak i dorosłych związanych z naszą placówką. Poniżej bogaty wybór zdjęć z wydarzenia.