Jedenastka stawia na zdrowie psychiczne!

Mamy zaszczyt poinformować, że jako jedyna szkoła w Piotrkowie przystąpiliśmy do prestiżowego projektu „Szkoła Dostępna dla Wszystkich”.
Jest to przedsięwzięcie realizowane przez Instytut Badań Edukacyjnych, UNICEF oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej. Dzięki niemu nasi szkolni specjaliści - psycholog oraz pedagog, zdobędą nowe narzędzia umożliwiające m. in.:

👉 dokładne diagnozowanie stanu zdrowia psychicznego;
👉 dogłębne diagnozowanie trudności edukacyjnych;
👉 wdrożenie na lekcjach metod ułatwiających skuteczniejszą naukę;
👉 wzbogacenie prowadzonych zajęć specjalistycznych o nowe metody i materiały;
👉 poszerzenie oferty dodatkowych warsztatów realizowanych przez psychologa.

Zadbane zdrowie psychiczne to fundament naszego codziennego funkcjonowania. Przykre doświadczenia i trudności emocjonalne mogą spowodować przewlekłe pogorszenie nastroju, spadek motywacji, a nawet osłabią naszą pamięć i koncentrację. Złe samopoczucie, niewyładowane frustracje uniemożliwiają efektywne wykonywanie swojej pracy, a w przypadku dzieci i młodzieży - efektywne uczenie się.

W naszej szkole stawiamy na stworzenie atmosfery sprzyjającej kreatywności i ciekawości poznawczej - bo właśnie to stanowi fundament efektywnej nauki.

Robimy kolejny krok, aby przyczynić się do kształtowania edukacji przyszłości! Zapraszamy Państwa do współuczestnieczenia w tym projekcie.

Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie
Instytutu Badań Edukacyjnych.