Pasowanie na czytelników

Choć nasi pierwszoklasiści odkryli i tłumnie odwiedzali szkolną bibliotekę już od początku swojej przygody ze szkołą, to nadszedł czas na oficjalne pasowanie na czytelników!
Czytelniczą inicjację rozpoczęliśmy od wycieczki do piotrkowskiej Mediateki, gdzie nasi uczniowie mieli okazję poznać zawód bibliotekarza oraz obejrzeć bibliotekę „od kuchni” (ach, ten tajemniczy magazyn podziemny!).

Niemniej atrakcji czekało na dzieciaki w naszej szkolnej bibliotece – były książkowe zgadywanki, kolorowanki i wierszyki oraz poznawanie bibliotecznych tajemnic. Pierwszaki poznały też naszego bibliotecznego rezydenta – sowę Ziutka.

Po złożeniu uroczystego czytelniczego przyrzeczenia nasi pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe książki oraz, a jakże!, wypożyczyli mnóstwo książek.