Pierwsze miejsce w konkursie matematycznym!

Reprezentacja naszej szkoły zajęła I miejsce w, zorganizowanym przez Mediatekę, drużynowym konkursie „Geometryczny inżynier” pokonując siedem innych szkół!
Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym nasi uczniowie rozwiązywali test z zagadnieniami geometrycznymi. Etap drugi wymagał nie tylko wiedzy, umiejętności pracy w grupie, ale przede wszystkim – kreatywności. Zadanie polegało na skonstruowaniu mostu z… niewielkiej ilości taśmy malarskiej i papieru! Oczywiście most musiał spełniać określone warunki, a przede wszystkim być wytrzymały – musiał po nim przejechać samochodzik, a później musiał się na nim utrzymać jak największy ciężar. Nasi uczniowie poradzili sobie z tym zadaniem rewelacyjnie!

Dziękujemy i składamy serdeczne gratulacje naszej reprezentacji:
  • Paulinie Meckier (kl. 8A),
  • Weronice Mokwińskiej (kl. 8A),
  • Pawłowi Nicie (kl. 8A),
  • Zuzannie Rózdze (kl. 8A),
  • Piotrowi Zielonce (kl. 8A).

Opiekunką naszych geometrycznych mistrzów była pani Wioletta Stankowska.