Sukces w konkursie "Czytanie na wielkim ekranie"!

czytanie (1)-crop
12 kwietnia 2016 roku uczennice z Sekcji Przyjaciół Książki w składzie Lena Kowalczyk (IVa), Maja Bogusławska (IVa), Natalia Dyniak (IVb), Wiktoria Talaga (IVc) oraz Daria Małgorzaciak (Va) wzięły udział w konkursie czytelniczo - plastycznym pt. "Czytanie na wielkim ekranie" zorganizowanym przez MBP...
Konkurs składał się z trzech części: pantomimy - nasze dziewczyny przygotowały scenkę pt. "Uwolnić Kinga" (jak przystoi uczniom szkoły sienkiewiczowskiej), quizu wiedzy na temat lektur oraz ekranizacji książek ("Ania z Zielonego Wzgórza", "Lew, czarownica i stara szafa", "Pinokio", "Akademia Pana Kleksa", "W pustyni i w puszczy", "Krzyżacy", "Tajemniczy ogród") oraz pracy plastycznej pt. "Plakat filmowy z niespodzianką" wykonany do wylosowanego podczas konkursu tytułu filmu. Nasze dziewczyny zajęły 3 miejsce na 7 startujących drużyn! Gratulujemy serdecznie! Poniżej zdjęcia z wydarzenia.