Zapraszamy na Dzień Piżamy (oraz konkurs!)

Sekcja Wolontariatu Samorządu Szkolnego zaprasza na Dzień Piżamy.
Drodzy rodzice i uczniowie,

w najbliższą środę (29.05.2024 r.) w naszej szkole odbędzie się Dzień Piżamy połączony ze zbiórką pieniężną na rzecz chorych onkologicznie dzieci. Dołączamy do akcji charytatywnej prowadzonej przez Fundację
Gdy Liczy Się Czas, pod hasłem Obudź w sobie Anioła na rzecz Onkochorych Dzieci.

Piżama niejednokrotnie to jedyny strój dzieci, które spędzają długi czas w oddziałach szpitalnych. Ten ubiór będzie wyrazem naszej solidarności z chorymi onkologicznie, a drobne wpłaty przyczynią się do realnej pomocy. „Cegiełki” w wysokości 2 zł, 5 zł oraz 10 zł będzie można wrzucać do puszek, które przyniosą wyznaczeni uczniowie oraz w gabinecie pedagoga. Niech będzie to dzień empatii i solidarności z chorymi. Całość funduszy zostanie wpłacona na konto fundacji Gdy Liczy się Czas.

Ogłaszamy konkurs na „Klasę z klasą”, w której będzie najwięcej empatycznych i „piżamowych” osób (przewidziane nagrody). Odbędzie się także na wyznaczonej lekcji piżamowy pokaz mody dla nauczycieli i uczniów. Miejsce i godzinę pokazu mody podamy bliżej wydarzenia (jest to zależne od pogody). Bardzo prosimy o aktywne włączenie się do akcji.

Serdecznie pozdrawiamy!

Sekcja Wolontariatu Samorządu Szkolnego:
Anna Sołtys-Dobrowolska
Monika Pietrasz