Znów pierwsze miejsce!

Z ogromną dumą informujemy, że drużyna SP11 pokonała osiem drużyn z Piotrkowa oraz powiatu i zdobyła pierwsze miejsce w 15. edycji konkursu pt. „Języki urzędowe państw świata".
Konkurs odbył się  9 maja 2024 r. w Szkole Podstawowej w Woli Krzysztoporskiej. W tym roku uczniowie reprezentujący naszą szkołę (Kuba Dobrowolski, Krzysztof Hilski i Janek Kowalczyk z kl. 6A) musieli wykazać się wiedzą o Australii, Nowej Zelandii i Irlandii. Uczestnikami konkursu byli przedstawiciele klas szóstych ze szkół podstawowych z terenu powiatu piotrkowskiego: Bogdanowa, Parzniewic  oraz Piotrkowa Trybunalskiego (SP 8, SP 11, SP 12).

Turniej wiedzy o krajach anglojęzycznych miał formę drużynową i składał się z zadań dotyczących geografii, historii, kultury oraz sprawdzał znajomość australijskiej oraz nowozelandzkiej odmiany języka angielskiego. Pojawiły się również ćwiczenia na czytanie ze zrozumieniem, reakcje językowe oraz konkurencja ze słuchu polegająca na uzupełnianiu luk piosenki australijskiej piosenkarki.

Opiekunką naszych uczniów była p. Paulina Tokarska.

Serdecznie gratulujemy naszym zwycięzcom!