Zwycięstwo Jedenastki w „historycznej” grze miejskiej!

Wspaniały sukces odniosła drużyna naszej szkoły w II Grze Miejskiej „Piotrków Trybunalski – moje miasto inaczej”!
Zespół w składzie: Amelia Banaszczyk (7A), Julia Bąkiewicz (6A), Jakub Dobrowolski (6A), Maja Stankowska (7A) i Zuzanna Tokarska (7A) wygrał rywalizację w tym prestiżowym konkursie! Przypomnijmy, że ten od dwóch lat organizowany turniej jest kontynuacją odbywającego się od ponad 30 lat konkursu historycznego „Piotrków Trybunalski – moje miasto”, w którym nasza palcówka wielokrotnie odnosiła sukcesy.

Od ubiegłego roku rywalizacja przybrała charakter gry miejskiej. Podczas tegorocznej edycji zadaniem uczniów było dotarcie do poszczególnych punktów na mapie Piotrkowa Trybunalskiego i rozwiązywanie w nich kolejnych zadań. I tak, między innymi, po zadaniach w budynku SP13, w czytelni Akademii Piotrkowskiej uczniowie rozpoznawali filmy nagrywane w naszym mieście, w Ośrodku Działań Artystycznych przygotowywali plakat do wylosowanej piotrkowskiej legendy, zaś w królewskim zamku, w ciągu pół godziny, musieli napisać scenariusz spektaklu, wykorzystać w nim odpowiednie słowa i przygotowane rekwizyty oraz zagrać przygotowaną scenę! Na każdym z etapów musieli ponadto rozwiązać składającą się z kilkunastu pytań krzyżówkę, której hasło ujawniało miejsce, do którego następnie trzeba było dotrzeć. Oprócz tego, za rozwiązanie krzyżówki dostawali jeden z puzzli. Z nich, na samym końcu rywalizacji, ułożyli obrazek przedstawiający nowy piotrkowski mural. Dodatkowym elementem punktowanym w tym roku było przygotowanie filmu o Piotrkowie w latach międzywojennych. W nim wystąpili oczywiście członkowie drużyny w wyjątkowych strojach sprzed prawie stu lat!

Po zsumowaniu punktów nasz zespół uzyskał pierwsze miejsce i podczas uroczystej gali, która odbyła się w sobotę, 20 kwietnia, odebrał wspaniałe nagrody… oczywiście w swoich przedwojennych kreacjach. Je można zobaczyć poniżej na zdjęciach, podobnie jak film zwycięskiej drużyny! Gratulujemy!