Dzień Emotikona

We wtorek, 19 września, obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Emotikona.
Uczniowie jak zwykle chętnie i licznie włączyli się do akcji. Tego dnia kolorem, który dominował w klasach i na szkolnych korytarzach był zdecydowanie żółty. Została przygotowana gazetka informacyjna na ten temat oraz wystawa prac plastycznych.

Uczniowie klasy 6A przeprowadzili krótką prelekcję oraz quiz na temat tego święta w klasie trzeciej. Na zajęciach z wychowawcą dzieci poznały historię emotikonów, dowiedziały się kiedy można, a kiedy nie wypada ich stosować. Przy tej okazji wychowawcy poruszyli również temat emocji i sposobu radzenia sobie z tymi negatywnymi. Na lekcjach informatyki to święto stało się okazją do przypomnienia zasad bezpieczeństwa w sieci oraz wykonania plakatów i prezentacji propagujących pozytywne emotikony.

Wielką atrakcją okazała się emotkowa fotobudka i możliwość pobawienia się w wyrażanie emocji. Dzień Emotikona stał się Dniem Pozytywnych Emocji!

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z tego wydarzenia. Zdjęcia wykonane zostały za pomocą sprzętu zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości.