Dzień Bezpiecznego Internetu w naszej szkole

DBI-2017
Jak co roku nasza szkoła włącza się w realizację projektu Dzień Bezpiecznego Internetu...
Już po raz 13. w Polsce i w ponad stu krajach na świecie, obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) poświęcony bezpieczeństwu dzieci i młodzieży w sieci. Hasło tegorocznej edycji: „Razem zmieniamy internet na lepsze” podkreśla rolę każdego użytkownika sieci w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online.

Poniżej prezentujemy harmonogram działań związanych z DBI 2017:

02.02.2017 r. - zebrania z rodzicami - przekazanie informacji na temat DBI 2017.
07.02.2017 r. - przekazanie uczniom informacji na temat DBI.
13.02 - 15.03.2017 r. - obchody DBI w szkole:

- apel SU
- konkurs na gazetkę klasową pt.: "Razem zmieniamy internet na lepsze", "Internet bez  hejtu" (klasy IV – VI) oraz "Bezpieczne zabawy na komputerze" (klasy I – III)
- zajęcia w klasach IV - VI pt.: "Internet bez hejtu"; w klasach I - III - "Zuźka i Tunio poznają internet", w klasach VI - quiz (rywalizacja zespołowa).
- konkurs - teledysk do piosenki - "#przytulhejtera"  (IV – VI)
- konkurs - grafika komputerowa pt." Internet bez hejtu"  (IV – VI)
- podsumowanie - apel.

Przekazywanie informacji do środowiska lokalnego: media lokalne, strona internetowa szkoły (www.sp11.piotrkow.pl)