W Polsce i na świecie kwiecień ma kolor niebieski. Jest to Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu - National Autism Awareness Month.
2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu i z tej okazji, tradycyjnie już, cała społeczność SP11 przyłączyła się do szerzenia wiedzy i podnoszenia świadomości na temat autyzmu.

Uczniowie na zajęciach wykonywali prace plastyczne, najmłodsi kolorowanki tematyczne oraz zakładki do książek. Ciekawe materiały filmowe i prezentacje urozmaiciły lekcje, zaś fotobudkowe niebieskie motyle skrzydła ożywiły korytarz szkolny. Warto także zwrócić uwagę na piękne dekoracje, które pojawiły się na korytarzach szkolnych. Dodatkowo uczniowie klas 4-8 mają w ramach projektu klasowego do wykonania plakat pod hasłem „Oczami autyzmu”, „Zrozumieć autyzm”, „Pomaluj mój świat na niebiesko” lub wedle własnego, a związanego z tematyką autyzmu, pomysłu.

Cała szkoła stanęła na wysokości zadania i jak zwykle zaangażowała się we wspólne przedsięwzięcie - grono pedagogiczne i uczniowie założyli tego dnia element stroju w odcieniu niebieskim

Warto również wspomnieć o zorganizowanych w tym dniu Niebieskich Igrzyskach - ogólnopolskim wydarzeniu będącym częścią obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Niebieskie Igrzyska mają pokazać, że każdy może być sportowcem i każdy ma szansę osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości. Konkurencje drużynowe służą integracji oraz rozwijaniu i wzmacnianiu więzi. W tym roku nasza szkoła już po raz drugi włączyła się w obchody Niebieskich Igrzysk.