AKTYWNA TABLICA

W 2022 roku realizowana była kolejna edycja rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych „Aktywna tablica” na lata 2020-2024.

Miło nam poinformować, że naszej szkole udało się pozyskać dofinansowanie. W jego ramach zakupione zostały m. in. pomoce dydaktyczne do nauki matematyki i języka polskiego (np. programy mTalent Matematyka. Dyskalkulia oraz mTalent. Trudności w pisaniu), nowy laptop, dwie tablice interaktywne oraz zestaw do terapii EEG i treningu słuchowego.

Zakupione pomoce dydaktyczne są świetną pomocą w codziennej pracy naszych nauczycieli. Przede wszystkim stanowią jednak doskonałe wsparcie dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w tym z niepełnosprawnościami oraz z różnymi zaburzeniami rozwojowymi, utrudniającymi prawidłowy proces uczenia. Wspomagają uczniów procesie terapii procesów komunikacji oraz wymagających terapii logopedycznej lub psychologicznej.

Czwartek 28 marca 2024

Aleksander, Doroteusz, Guntram, Renata, Ingbert, Joanna, Kastor, Malachiasz, Malkolm, Pryskus, Rogat