Szkoła Podstawowa nr 11 w Piotrkowie Trybunalskim
im. Henryka Sienkiewicza

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 8 =

Co to jest DBI?

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK) oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Fundację Dzieci Niczyje) – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility - CEF). Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. Partnerem DBI jest Facebook. DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online. Podczas obchodów DBI organizatorzy zachęcają szkoły, organizacje pozarządowe, firmy i osoby prywatne do wspierania tego przedsięwzięcia przez organizację lokalnych inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa młodych internautów.

Materiały do pobrania:

Owce w sieci - narzędzie edukacyjne dla dzieci koncentrujące się na zagrożeniach związanych z internetem i nowymi technologiami.
Sieciaki - serwis dla dzieci w młodszym wieku szkolnym  rozwijający umiejętności dostrzegania zagrożeń w internecie.
Zuźka i Tunio poznają internet - scenariusz zajęć.
3…2…1…Internet! - kurs e-learning.
Lekcja bezpieczeństwa - kurs e-learning, film, scenariusz zajęć.
Gdzie jest Mimi? - kurs e-learning, film, scenariusz zajęć dla uczniów klas V-VI szkoły podstawowej i pierwszej klasy gimnazjum.
Internet bez hejtu - scenariusz pikniku edukacyjnego dla uczniów klas IV – VI.

Więcej na stronie: Dzień Bezpiecznego Internetu