Szkoła Podstawowa nr 11 w Piotrkowie Trybunalskim
im. Henryka Sienkiewicza

STRONY EDUKACYJNE

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 4 =

Wszystkim uczniom polecamy linki do ciekawych stron edukacyjnych.
 

www.tomek-i-przyjaciele.pl Strona poświęcona bajce "Tomek i Przyjaciele." Można na niej znaleść historię powstania bajki, gry oraz opisy postaci występujących w bajce. Zaletą strony jest opcja czytania opisów postaci, dzięki czemu strona staje się dostępna również dla dzieci nie umiejących jeszcze czytać.
www.grydladzieci.edu.pl Dziesiątki wszechstronnie rozwijających gier bez przemocy, opracowanych we współpracy rodziców z pedagogami, a także słuchowiska, elektroniczne kartki, tapety na pulpit i wiele innych. To wolne od reklam miejsce, w którym najmłodsi znajdą dla siebie wiele niesamowitych przygód.
www.cartoonnetwork.pl Na stronach witryny Cartoon Network znajdziemy między innym takich bohaterów z kreskówek jak: Batman, Dee Dee, The Flintstones, Yogi Bear, Banana Splits, Penelope Pitstop, Ranger Smith, Scrappy i resztę fantastycznych postaci! Konkursy, gry, filmy, tapety dla dzieci.
www.planetaenergii.pl Jest to serwis poświęcony zagadnieniom związanym z prądem, bezpiecznym obchodzeniem się z nim oraz ekologią. Tworzony z myślą o dzieciach w wieku 7+.
www.zyraffa.pl Strona dla dzieci i młodzieży. Dziecięce gry i zabawy, kolorowanki, kartki we flashu, krzyżówki, quizy. Serwis oferuje możliwość rysowania on-line i założenia własnej galerii.
www.zabawna-kraina.pl Zabawna-kraina.pl to baza ciekawych propozycji gier i zabaw przeznaczonych dla dzieci i młodzieży. Portal kierowany jest zarówno do najmłodszych użytkowników jak ich rodziców i opiekunów. Zabawy zostały podzielone na kategorie, dzięki czemu łatwo znaleźć interesujący pomysł na spędzenie dnia.
www.kula.gov.pl Strona dla dzieci przygotowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Serwis przez zabawę zapoznaje dzieci z polska kultura i jej wybitnymi przedstawicielami. Nauczyciele znajdą tutaj też pomysły na realizację zajęć, rodzice pomysły na edukacyjne zabawy.
www.anglomaniacy.pl W serwisie Angielski dla dzieci - Anglomaniacy uczniowie rozpoczynający przygodę z angielskim znajdą wesołe gry i zabawy językowe, piosenki i testy do nauki online, a także materiały do wydrukowania.
www.disneyzone.host.sk Strona o myszce Miki, kaczorze Donaldzie i inych postaciach z bajek Disneya. Ciekawostki, opisy i streszczenia kreskówek, informacje o muzyce z filmów, twórcach, encyklopedia, giełda komiksów oraz dział download z grami, tapetami i innymi plikami.
www.junior.reporter.pl Serwis dla dzieci i nastolatków zawierający informacje popularnonaukowe, recenzje gier i książek dla dzieci, porady na temat korzystania z Internetu.
www.kumpel.com.pl Serwis edukacyjnego dwutygodnika Kumpel dla uczniów klas I-III.
www.miastodzieci.pl Serwis dla rodziców tworzony przez rodziców. To miejsce dla szukających informacji na temat możliwości aktywnego spędzania czasu z dziećmi, zajęć pozalekcyjnych, gier i zabaw oraz informacji kulturalnych dla dzieci z całej Polski. Bogaty zbiór codziennie aktualizowanych danych sprawia, że portal jest wartościowym i unikalnym źródłem informacji.
www.krasnoludki.pl Strona zawiera malowanki,  bajki  (z  dźwiękiem  i  bez  dźwięku), zabawy (krzyżówki, znajdź różnice, zabawy wielojęzykowe, puzzle, labirynty).
www.przedszkolaki.sieciaki.pl Bezpieczna przygoda z Internetem.
www.misie.com.pl Strona zawiera zabawy, gry, komiksy.
www.ciufcia.pl Strona zawiera zabawy dla maluchów, zabawy dla starszaków, przedszkole językowe.
www.bajkidladzieci.13tka.com Strona zawiera bajki, historyjki, animowane, opowiastki dla najmłodszych.
www.kulturalnyplaczabaw.pl Strona zawiera film i teatr, bajki, muzykę i piosenki, gry i zabawy, zajęcia plastyczne.
www.sieciaki.pl Strona pokazująca jak bezpiecznie korzystać z Internetu.
www.dyktanda.net Strona zawiera dyktanda i zasady pisowni.
www.bajka.pl Strona zawiera bajki pogrupowane tematycznie.
www.archeodzieciaki.pl Strona zawiera zagadnienia historii starożytnej i ochrony zabytków. Zawiera kolorowanki, puzzle, krzyżówki, quizy oraz materiały dla nauczycieli i rodziców.
www.dzieckowsieci.pl Strona zawiera informacje o zagrożeniach w sieci, zasady bezpieczeństwa, e-learning, netykietę, multimedia oraz informacje dla rodziców.
www.gry-edukacyjne.net Na stronie niezwykle wciągające, logiczne gry edukacyjne.
www.pazyl.pl Jeśli lubisz wyzwania, chcesz sprawdzić swoją inteligencję, pogłębić wiedzę, poznać, a nawet przekroczyć granice swoich dotychczasowych możliwości – zapraszamy do zabawy.
www.eduseek.pl Interklasa - Polski portal edukacyjny, zawiera konkursy, szkoły w Internecie, prawa ucznia, kalendarz szkolny oraz wiadomości dla nauczyciela i rodzica.
www.victor-junior.pl Dwutygodnik edukacyjny dla uczniów klas IV- VI.
www.real.pl/gry/baw_sie_z_nami.php Miniserwis, w którym dostępnych jest wiele atrakcji skierowanych do dzieci - interaktywne gry i aplikacje (plan zajęć), tapety a także wygaszacze. Całość w formie przyjaznej dla najmłodszych.