„Bezpieczeństwo – to lubię!” w naszej szkole

01 (1)
4 czerwca 2018 roku nasza szkoła wspólnie z Wydziałem Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim zorganizowała przedsięwzięcie pod hasłem "Bezpieczeństwo - to lubię!"…

Z okazji tego wydarzenia przygotowano wiele atrakcji dla uczniów. Zaproszeni do współpracy przedstawiciele rożnych instytucji dbających o nasze bezpieczeństwo (Straż Pożarna, Straż Miejska, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, Rejonowe Wodne Pogotowie Ratunkowe) zapoznali uczniów ze specyfiką swojej codziennej pracy, pokazali wyposażenie pojazdów, narzędzia wykorzystywane podczas służby, przybliżyli także taktykę walk. Podczas przedsięwzięcia uczniowie mieli możliwość oznakowania swoich rowerów a także zdania egzaminu praktycznego na kartę rowerowa. Uczniowie wspólnie z rodzicami przygotowali także stragany ze zdrową żywnością, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wszystkich przybyłych gości. Na zakończenie projektu jury ogłosiło wyniki konkursu plastycznego pod hasłem "Bezpieczeństwo - to lubię", adresowanego do uczniów klas 4-7. Fundatorami nagród, za które serdecznie dziękujemy, byli: MKRPA w Piotrkowie Trybunalskim, Komendant Miejski Policji w Piotrkowie Trybunalskim oraz Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej nr 11. A oto wyniki konkursu:

I miejsce - klasa 6a,
II miejsce - klasa 4a,
III miejsce - 5c.

Przyznano także szczególne wyróżnienie dla uczniów klasy 6c oraz wyróżnienie dla uczniów klasy 7a. Wszystkie plakaty prezentowały się fantastycznie podczas całej imprezy zdobiąc salę gimnastyczną. O wydarzeniu informowała też Telewizja Piotrków. Relację tę można obejrzeć poniżej. Tam też wybór zdjęć z wydarzenia.