Biliśmy rekord w udzielaniu pierwszej pomocy!

16 października nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy „Bicie rekordu w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej”...

W godzinach 12.00-12.30 200 uczniów klas 1-3 i 7-8 wraz z zaproszonymi gośćmi, ratownikami RWOPR, pielęgniarką szkolną, harcerkami uczęszczającymi do naszej szkoły oraz opiekunami przystąpili do jednoczesnej resuscytacji krążeniowo - oddechowej wykonywanej na siedmiu fantomach. W trakcie trwania akcji uczniowie pod okiem opiekunów i ratowników medycznych ćwiczyli swoje umiejętności. Trzeba stwierdzić, że wszyscy uczestnicy wydarzenia spisali się znakomicie i jest to także zasługa wychowawców, którzy aktywnie włączyli się w przygotowania do przedsięwzięcia, wspólnie z najmłodszymi uczniami ćwicząc RKO podczas zajęć szkolnych. Podczas akcji rozstrzygnięto także konkurs skierowany do uczniów klas 1-3 „Nie bójmy się ratować”. Jury zgodnie uznało, że poziom wykonania prac jak i tematyka konkursu były niezwykle ważne a sposób przedstawienia owej tematyki różnorodny. Dlatego postanowiło nagrodzić wszystkie wykonane prace i przyznać równorzędne pierwsze miejsca.

O wydarzeniu na swoim profilu FB napisała WOŚP Piotrków Trybunalski. Jak wynika z zamieszczonej tam informacji byliśmy jedną z pięciu piotrkowskich szkół podstawowych biorących udział w akcji, do tego ustanowiliśmy rekord, bowiem to w naszej szkole w przedsięwzięciu wzięła udział największa liczba uczniów – dwustu!!! Dziękujemy i gratulujemy! Link do szerszej informacji znaleźć można w TYM MIEJSCU. Poniżej prezentujemy film z akcji oraz bogatą galerię zdjęć.