"Dzień chleba"

20171016_090404
16 października jest Światowym Dniem Walki z Głodem. Tego dnia powinniśmy szczególnie pamiętać o ludziach głodnych, bezdomnych, chorych i samotnych. W naszej szkole obchodzimy go jako "Dzień chleba"...
Uczniowie mieli możliwość obejrzenia filmu o Muzeum Chleba w Radzionkowie k/ Bytomia, uczestniczyć w konkursie plastycznym ,,Od ziarenka do bochenka”, obejrzeć ilustrowane albumy o etapach powstawania chleba, podziwiać dekoracje ścienne na ten temat oraz brać udział w degustacji różnych gatunków chleba. W święcie uczestniczyły również dzieci z kl. 0 i Przedszkola Samorządowego nr 8 w Piotrkowie Trybunalskim. Koordynatorami akcji były przedstawicielki Sekcji Szkolnego Wolontariatu: pani Anna Sołtys – Dobrowolska, pani Kalina Balińska i pani Magdalena Ostromecka. Do akcji przyłączyła się również pani Małgorzata Grzybek, która zorganizowała ,,Zaczytane przerwy z baśniami o chlebie”. Na lekcjach religii oraz języka polskiego nauczyciele przekazywali uczniom informacje o znaczeniu chleba w naszych rodzinach dawniej i dziś oraz podkreślali symbol chleba dla chrześcijan. "Dzień chleba" był także świetną okazją do integracji środowiska szkolnego – uczniowie wszystkich klas przynieśli tego dnia różnego rodzaju pieczywo, które mieliśmy okazję skosztować.