"Dzień chleba" w naszej szkole

16 października jest Światowym Dniem Żywności i Walki z Głodem. W naszej szkole obchodzony jest jako "Dzień chleba"...
Uczniowie mieli możliwość obejrzenia filmu edukacyjnego o Muzeum chleba na Śląsku, degustacji wielu gatunków chleba, wysłuchania utworów literackich o tematyce chleba podczas lekcji języka polskiego i zaczytanych przerw, obejrzenia dekoracji ściennych o etapach produkcji pieczywa i kolorowania obrazków tematycznych. W ramach współpracy ze środowiskiem lokalnym, uczniowie naszej szkoły częstowali chlebem i opowiadali o szacunku do niego również uczniom z klasy 0a – dzieciom z Przedszkola Samorządowego nr 8 w Piotrkowie Trybunalskim. Odpowiedzialnymi za dzisiejszą akcję były: koordynatorki Sekcji Szkolnego Wolontariatu Samorządu Uczniowskiego wraz z wolontariuszkami we współpracy z pedagogiem, bibliotekarką oraz nauczycielami języka polskiego i religii.