Jesteśmy w projekcie "Bezpieczna droga"!

dcw-crop
„Dobrze cię widzieć” to ogólnopolska kampania społeczna – realizowana w ramach projektu „Bezpieczna droga” – której celem jest poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności dzieci i młodzieży. Nasza placówka przystąpiła do tego projektu...

W ramach projektu wszyscy uczniowie polskich szkół podstawowych otrzymają od organizatorów kamizelki odblaskowe oraz zostanie przeprowadzona ogólnopolska kampania medialna uwrażliwiająca rodziców na problem odpowiedzialnego korzystania z dróg przez dzieci. Zostały też przygotowane scenariusze lekcji wychowawczych nt. bezpieczeństwa na drodze (do pobrania w zakładce na stronie). W ramach działalności edukacyjnej na potrzeby kampanii powstał spot i filmy animowane wskazujące na prawidłowe zachowanie się pieszych na drodze oraz podkreślające wagę bycia widocznym dzięki kamizelkom odblaskowym.