Nadużywanie Internetu przez dzieci i młodzież

bezp_internet
Zapraszamy do obejrzenia filmu poświęconego nadużywaniu Internetu przez dzieci i młodzież...
Internet oferuje dostęp do wielu różnorodnych form aktywności, począwszy od gier sieciowych, poprzez serwisy muzyczne i wideo, komunikację w czasie rzeczywistym, aż po portale społecznościowe. Nadużywanie komputera i/lub Internetu może dotyczyć jednej bądź kilku spośród form aktywności młodego użytkownika w Internecie, które są dla niego atrakcyjne. Nadużywanie Internetu może rozwijać się etapami. Na początku systematycznie zwiększany czas obecności w sieci jest usprawiedliwiony wykonywanymi obowiązkami (np. przygotowywaniem się do lekcji) lub rozwijaniem swoich zainteresowań. Stopniowo jednak czas ten ulega wydłużeniu, często kosztem zobowiązań domowych, towarzyskich lub obowiązków szkolnych.

Po obejrzeniu filmu polecamy także zapoznanie się z poradnikiem, który można pobrać w załączniku.

Nadmierne_korzystanie_z_komputera (pdf) 1.49mb, (Pobrań: 94)