Światowy Dzień Hasła

zz
Jak stworzyć bezpieczne hasło?
Światowy Dzień Hasła

Obchodzone corocznie w pierwszy czwartek maja święto, to dobra okazja, by zastanowić się czy hasła, z których korzystamy nawet kilka razy dziennie, są mocne i czy na pewno gwarantują nam bezpieczeństwo w sieci.

Haseł używamy do zalogowania się na skrzynkę mailową, portale społecznościowe, by uruchomić komputer, logując się do bankowości elektronicznej i w wielu innych miejscach. Dlatego tak ważne jest, by było ono bezpieczne, nieprzewidywalne, by nikt nie mógł go złamać.

Jak zatem stworzyć mocne i bezpieczne hasło, które w dodatku damy radę zapamiętać? O tym rozmawiali uczniowie na zajęciach informatyki. W ramach ćwiczeń utrwalających zdobytą wiedzę uczniowie wykonywali plakaty prezentujące zasady tworzenia bezpiecznych haseł.

Zapraszamy do obejrzenia prac uczniów i skorzystania z ich rad!