Uczyliśmy się udzielać pierwszej pomocy

Dziś w naszej szkole odbyło się szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej…
Zajęcia prowadził ratownik medyczny, koordynator SAB i Instruktor WCKMed w Łodzi, pan Robert Szulc. Przebiegały one w formie dynamicznego pokazu z udziałem żywych pozorantów ze Społecznej Akademii Bezpieczeństwa przy Piotrkowskim Stowarzyszeniu HDK ,,Krwinka". Podczas pierwszych dwóch godzin lekcyjnych na sali gimnastycznej odbyło się szkolenie dla klas IV - VII, zaś później dla klas I - III. Uczniowie mieli okazję zobaczyć jak prawidłowo wygląda resuscytacja krążeniowo-oddechowa, czyli zespół czynności stosowanych u poszkodowanego. Niektórzy z nich mieli nawet okazję samodzielnie poćwiczyć prawidłowo wykonaną resuscytację. Ponadto przypomniano najważniejsze numery alarmowe a całość uzupełniła prezentacja multimedialna. Zdjęcia z wydarzenia prezentujemy poniżej.