Urząd Ochrony Danych Osobowych ogłosił konkurs

"Życie rodzinne online i offline : porozmawiajmy o ochronie danych osobowych".
Urząd Ochrony Danych Osobowych ogłosił konkurs dla uczniów szkół uczestniczących w XI edycji programu „Twoje dane – Twoja sprawa”. Temat tegorocznego konkursu dla uczniów brzmi: Życie rodzinne online i offline : porozmawiajmy o ochronie danych osobowych.

‒ Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy o zasadach ochrony danych osobowych wśród uczniów i nauczycieli, podkreślenie istotnej roli tematyki ochrony prywatności i danych osobowych w życiu każdego człowieka. Jednocześnie poprzez temat konkursu dla uczniów chcemy zachęcić młodych ludzi oraz ich rodziców do głębszego zainteresowania się problematyką ochrony prywatności i danych osobowych w życiu online i offline ‒ wyjaśniła Urszula Góral, Dyrektor Departamentu Współpracy Międzynarodowej i Edukacji UODO.

Konkurs adresowany do uczniów polega na przygotowaniu mini poradnika dla rodziców pt. Życie rodzinne online i offline : porozmawiajmy o ochronie danych osobowych, w którym autorzy przedstawią za pomocą krótkiego i jasnego przekazu zasady ochrony danych osobowych.

Prace konkursowe wykonane w dowolnej formie elektronicznej przy użyciu ogólnodostępnych programów komputerowych należy dostarczyć do naszej szkoły (np. na pendrive’ie lub płycie) bądź przesłać na adres mailowy
sp11@sp11.piotrkow.pl do 7 kwietnia 2021 r.

Do konkursu można zgłaszać jedynie prace nigdzie dotąd niepublikowane i nienagradzane, których autorem jest uczeń szkoły biorącej udział w XI edycji Programu. Uczestnicy konkursu przygotowują pracę w dowolnej formie elektronicznej przy użyciu ogólnodostępnych programów komputerowych. Dopuszczalne formaty: pptx, .doc, .pdf, .jpg, .avi, mp3, mp4, wav.