Akcja „Przytul hejtera” w naszej szkole

IMG_7675
W ramach propagowania bezpieczeństwa w internecie oraz walki z cyberprzemocą dziś w naszej szkole klasy czwarte i piąte prezentowały własnie wersje teledysku do utworu „Przytul hejtera”…

Akcja „Przytul hejtera” ma na celu propagowanie sprzeciwu wobec hejtu w sieci , ale bez agresji i eskalowania przemocy. Jej organizatorem jest Fundacja Dzieci Niczyje a partnerem Facebook.

Pamiętaj:

Nie bierz do siebie hejtu. To hejter jest słaby, a nie ty.
Nie daj się ponieść emocjom, nie odpowiadaj na hejt pod wpływem chwili.
Nie odpowiadaj agresją na agresję.
Zgłaszaj hejt i mowę nienawiści korzystając z opcji dostępnych na forach lub w mediach społecznościowych.
Jak nie dajesz sobie rady z hejtem, to szukaj pomocy u zaufanych osób lub zadzwoń do Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111
Nie rezygnuj z tego, co robisz, myślisz i mówisz tylko ze względu na hejterów.

Wszystkie informacje o akcji znajdziecie na stronie www.przytulhejtera.pl. Poniżej prezentujemy krótki film z występów poszczególnych klas, oficjalny klip do utworu „Przytul hejtera” oraz zdjęcia z wydarzenia, którego koordynatorem była pani Anna Dajcz.