100 - lecie niepodległości Polski

Choć 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości przypada w najbliższą niedzielę, 11 listopada, uczniowie naszej szkoły świętowali tę wyjątkową chwilę już dziś…

Dokładnie o godzinie 11.11, podobnie jak we wszystkich placówkach w Polsce, cała społeczność szkolna zaśpiewała cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego” – naszego hymnu narodowego. To niezwykłe wydarzenie zostało poprzedzone krótką lekcją o historii tej pieśni oraz wejściem pocztu sztandarowego szkoły. Tuż po odśpiewaniu hymnu odbyła się część artystyczna. Montaż słowno – muzyczny, nawiązujący do najważniejszych wydarzeń z historii Polski, został przygotowany przez uczniów z klasy VIIIA po kierunkiem pań Elżbiety Kuli i Elżbiety Szulc. Warto odnotować, że tego dnia uczniowie przyszli do szkoły w strojach galowych, zaś wielu nauczycieli miało stroje w barwach narodowych. Poniżej prezentujemy zdjęcia z tego wydarzenia.