15 maja - Święto Polskiej Muzyki i Plastyki

I kolejny sukces Zuzi!
Obchodzone 15 maja Święto Polskiej Muzyki i Plastyki ma za zadanie rozpowszechniać polską sztukę i jest okazją, by zastanowić się nad rolą jaką odgrywa ona w życiu całych pokoleń.

Uczniowie naszej szkoły również doceniają wagę polskiej muzyki. Zuzanna Kafar, uczennica klasy 7c, zakwalifikowała się do II etapu X Piotrkowskiego Festiwalu "Najpiękniejsze są polskie piosenki". Zaśpiewała piękną polską kompozycję z repertuaru Edyty Geppert pt. „Kocham cię życie”.

Na konkurs wpłynęły 223 zgłoszenia. II etap konkursu odbędzie się 29 maja w MOK w Piotrkowie Tryb. (53 najlepsze wykonania w 4 kategoriach). Trzymamy kciuki!

Uczniowie naszej szkoły wykonali również pod okiem pani Jolanty Trojanowskiej wiele ciekawych prezentacji multimedialnych na temat polskiej muzyki np. Śpiewające kabarety (historia polskiej piosenki kabaretowej).