Akcja Światowy Dzień Wody z PAH

22 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Wody.
Uczniowie przez kilka dni (22-28 marca) aktywnie uczestniczyli w zorganizowanych przy współpracy z Polska Akcją Humanitarną zajęciach poświęconych globalnym wyzwaniom wodnym. Oglądali m. in. filmy edukacyjne i animowane „Oszczędzanie wody to za mało”, „Woda nie tylko w kranie”. Zajęcia w klasach 5-8 odbywały się wg przygotowanego przez PAH scenariusza zajęć „Wirtualna woda”.

Aktywnym działaniem wykraczającym poza grupę klasową była prezentacja informacji i problemów związanych z tematem „Wirtualnej wody” przeprowadzona przez uczniów klasy 7A (Weronika Mokwińska, Maja Fogiel, Meckier Paulina, Piotr Zielonka, Oliwia Gałas, Zuzanna Rózga) - uczniowie przekazali informacje o problemach wodnych wszystkim uczniom i pracownikom szkoły.