„Bądź widoczny na drodze”

Coraz wcześniej zapadający zmierzch i pogarszające się warunki atmosferyczne na drogach sprawiły, że naszych uczniów najmłodszych klas odwiedzili policjanci, którzy w ramach akcji „Bądź widoczny na drodze” rozdawali opaski odblaskowe.
To bardzo ważna akcja – ma na celu uświadomienie najmłodszym znaczenia noszenia odblaskowych elementów zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Ze względu na zróżnicowane warunki atmosferyczne i słabą widoczność na drodze stosowanie odblasków jest bardzo ważne - mogą uratować nam życie.

To nie wszystko - funkcjonariuszka KMP głośno przeczytała dzieciom napisane przed siebie bajki z ważnym przesłaniem - jak uniknąć niebezpieczeństwa zarówno w ruchu drogowym jak i w domu.