Budujemy budki lęgowe dla ptaków i owadów! Nowy projekt w "Jedenastce"!

Nasza szkoła dołącza do projektu „Lekcja ornitologiczna i budowa budek lęgowych dla ptaków i owadów”...
W jego ramach uczniowie będą budować budki na zajęciach techniki według filmu instruktażowego, który prezentujemy poniżej. Warto dodać, że 80 sztuk budek trafiło do piotrkowskich szkół podstawowych nr 3, 11, 13,16, oraz do przedszkoli samorządowych nr 1, 14, 20, 26, do Szkoły Podstawowej im. Przyjaciół Przyrody we Włodzimierzowie oraz do Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.

Kochani! Inicjatywa jest niezwykle cenna! Mamy zimę i jest to ciężki czas dla zwierząt wolno żyjących w naszym mieście, dla ptaków również. Ptaki, które zazwyczaj zakładają swoje gniazda w dziuplach, to przede wszystkim sikora bogatka, sikora modra, mazurek, wróbel, pleszka, kowalik, muchołówka żałobna, białoszyja i krętogłów.

Chcielibyśmy też w tym miejscu serdecznie podziękować sponsorowi, firmie ALGA Hurtownia Drewna Piotrków Trybunalski mieszczącej się w naszym mieście przy ulicy Wroniej 61a, która przekazała do szkół i przedszkoli materiały do budowy budek dla ptaków i domków dla owadów w liczbie ponad 80 sztuk!