Certyfikat Europe Code Week 2019 dla naszej szkoły

CodyWeek
Przypominamy, że nasza placówka wzięła udział w siódmej edycji Europejskiego Tygodnia Kodowania CodeWeek 2019...
Efektem aktywnego udziału w projekcie jest uzyskany przez szkołę międzynarodowy certyfikat Europe Code Week 2019, który prezentujemy poniżej.

CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa rywalizują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja odbywała się na terenie całej Europy. Jej misją jest poszerzanie kompetencji z obszaru programowania zarówno wśród profesjonalistów, jak i początkujących. Była to świetna okazja, by zacząć zabawę z grami logicznymi, prostą grafiką komputerową czy robotyką.

W ramach tego wydarzenia uczniowie klasy VIIb poznali zainteresowania Pawła Piechury dotyczące robotyki oraz programowania jego łazika. Wszyscy mogli się przekonać, że nauka programowania to przede wszystkim dobra zabawa. Dzięki niej nabywa się uniwersalne umiejętności, jak logiczne myślenie czy rozwiązywanie złożonych problemów.

Ponadto w szkole odbył się turniej logicznych gier planszowych. W klasach VI – VIII przeprowadzone zostały eliminacje, które wyłoniły najlepszych graczy z poszczególnych klas: Wiktoria Talaga VIIIc, Radomir Bałecki VIIIb, Miłosz Kornacki VIIIa, Dawid Trzaska VIIc, Paulina Wojtyła VIIa, Kacper Just VIIb, Dawid Wochniak VIa,  Patrycja Balasińska VIb, Kornel Karoliński VIc,  Natalia Iwańska VId. W finale zwyciężył Dawid Trzaska uczeń klasy VIIc. Mistrz Szkoły w logicznej grze planszowej Cody Roby otrzymał puchar i pamiątkowy dyplom. Gratulujemy! Szkolnym koordynatorem przedsięwzięcia była pani Izabela Jeż.