Dobry występ uczniów „Jedenastki” w Mistrzostwach Europy!

Absolwent naszej szkoły, Mateusz Danielak, oraz obecny uczeń klasy VIIA, Maksymilian Danielak, w minionym tygodniu reprezentowali nasz kraj w rozgrywanych w rosyjskim Kazaniu, Mistrzostwach Europy w Badmintonie…

Starszy z braci, Mateusz, był członkiem seniorskiej reprezentacji Polski, która w Kazaniu po pokonaniu drużyn Włoch, Portugalii i Czech oraz po porażce z Anglią, została ćwierćfinalistą mistrzostw! Ponadto Mateusz był chorążym polskiej reprezentacji podczas oficjalnego rozpoczęcia imprezy.

Tymczasem Maksymilian Danielak brał udział w rozgrywanych równolegle Indywidualnych Mistrzostwach Europy U15 i wśród 64 najlepszych singlistów kontynentu został sklasyfikowany na 9 miejscu, bowiem w walce o ćwierćfinał przegrał z Francuzem Alexem Lanierem, późniejszym mistrzem Europy. Warto dodać, że w pierwszym pojedynku mistrzostw, wygranym meczu z Białorusinem Hlebem Shvdkou, wspierała Maksa cała jego klasa, która świetnie przygotowana w szaliki i transparenty, obserwowała pojedynek w systemie „Visual LiveScore”. Poniżej prezentujemy kilka zdjęć naszych uczniów w Kazaniu oraz wspaniałych kibiców z klasy VIIA!