Dzień Bezpiecznego Komputera

12 października obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Komputera. To inicjatywa, która ma na celu informowanie o zagrożeniach płynących z sieci oraz promować bezpieczeństwo informatyczne...

W ramach tego wydarzenia w minionym tygodniu w naszej szkole odbył się quiz z nagrodami dotyczący bezpiecznego korzystania z komputera, Internetu oraz ochrony danych osobowych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się gazetki dotyczące historii komputera oraz bezpieczeństwa w sieci. Ponadto uczniowie na zajęciach informatyki wykonywali plakaty o wyżej wymienionej tematyce. Dzięki zaangażowaniu nauczycieli informatyki uczniowie pogłębili swoją wiedzę na temat różnych zagrożeń związanych z komputerami, a także dowiedzieli się, w jaki sposób trzeba zabezpieczyć się przed przestępstwami w sieci oraz jakie  zagrożenia płyną z Internetu. W naszej szkole wielokrotnie wspominaliśmy o ochronie komputerów, zabezpieczaniu danych i cyberprzemocy. Kilka zdjęć z tego wydarzenia oraz wybrane plakaty uczniów można obejrzeć poniżej.