Dzień Emotikona

Dziś nasza szkoła świętowała Dzień Emotikona 😁
Mało kto wie, że pierwszy znaczek 🙂 pojawił się 30 marca 1881 roku w satyrycznym magazynie „Puck”. Natomiast komputerowy emotikon po raz pierwszy został użyty przez Scotta Fahlamana, profesora informatyki uniwersytetu Carnegie Mellon, 19 września 1982 o godzinie 11.44. Stąd właśnie, na tę datę przypada święto tych minek.

Kolorem, który dominował dziś w klasach i na szkolnych korytarzach był zdecydowanie żółty. Uczniowie licznie włączyli się do akcji. Koszulki z nadrukami emotikonów, tematyczne maskotki i wszelkie emotkowe gadżety były dowodem na to, że to szkolne wydarzenie należało do udanych.

Na zajęciach z wychowawcą uczniowie poznali historię emotek, dowiedzieli się kiedy można, a kiedy nie wypada ich stosować. Przy tej okazji wychowawcy poruszyli również temat emocji i sposobu radzenia sobie z tymi negatywnymi. Na zajęciach informatyki dzisiejsze święto stało się okazją do przypomnienia zasad bezpieczeństwa w sieci oraz wykonania plakatów propagujących pozytywne emotikony.

Dzień Emotikona stał się Dniem Pozytywnych Emocji!