20180926_122324_Film1-crop
26 września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków (EDJ). To coroczne święto języków ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy, której siedzibą jest Strasburg...
Z tej okazji uczniowie naszej szkoły przygotowali ciekawe przebrania w kolorach wybranych krajów lub postaci z danego kraju. Wśród nich mogliśmy podziwiać przedstawicieli Francji, Szwecji, Irlandii, Niemiec, Polski, Hiszpanii, Japonii, Finlandii, Estonii oraz Belgii. Uczniowie przygotowali również plakietki z pozdrowieniami w różnych językach. Na korytarzu szkolnym zagościła gazetka tematyczna, a na lekcjach języka angielskiego i języka niemieckiego uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną „Europejski Dzień Języków”, z której dowiedzieli się jak brzmią popularne zwroty w językach Unii Europejskiej. Próbowali też swoich sił w łamańcach językowych, rozwiązywali quiz oraz dowiedzieli się, co mówią zwierzęta w różnych językach. Obchody EDJ przygotowali nauczyciele Zespołu Języków Obcych.