Gang słodziaków w lesie

IMG_20181018_122335
18 października 2018 roku Słodziaki z klas drugich i trzecich pojechały do Oddziału Terenowego Nadpilicznych Lasów w Moszczenicy, by poznawać tajniki fauny i flory piotrkowskiej...
Podczas spaceru po terenie oddziału, prelekcji prowadzonej przez specjalistę od ochrony przyrody oraz podczas czytania opowiadań pochodzących z książki "Co się wydarzyło na leśnej polanie, czyli Gang Słodziaków", dzieci poznały różne gatunki drzew i krzewów, usłyszały ptasie odgłosy, dowiedziały się jak rozpoznawać gatunki owoców lasu oraz dyskutowały podczas omawiania historii Słodziaków. Pełna integracja grupy nastąpiła podczas konsumpcji kiełbasek przygotowanych na ruszcie. Podczas tak pięknej złotej jesieni wszystko smakowało pysznie! Nie ma to jak pobyt na świeżym powietrzu!