Ile kropel wody pomieści dziesięciogroszówka?

Jak przechytrzyć napięcie powierzchniowe wody, że na powierzchni cały czas utrzymywał się spinacz biurowy? Nie istnieje coś takiego jak głupie czy złe doświadczenie, jest tylko okazja, żeby się rozwijać, uczyć i czynić postępy na drodze samodoskonalenia.
W myśl tej zasady klasa IB uczestniczyła w warsztatach naukowych w Mediatece. Uczniowie świetnie bawili się podczas doświadczeń z fizyki związanych z napięciem powierzchniowym. Natomiast na warsztatach z robotyki zapoznali się robotami Photon. Samodzielne programowanie oraz kierowanie robotami nie stanowiło dla nich dużego problemu, za to dostarczyło mnóstwo zabawy!

PS Marcelinie Robert udało się umieścić na monecie 10-groszowej aż 57 kropli wody!