Jak zawiązać buty jedną ręką?

Warto wspomnieć, że grudzień to czas wielu ważnych wydarzeń - 3 grudnia to Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych, zaś 5 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.
Dzień Osób Niepełnosprawnych to niezwykle ważne święto i warto o nim głośno mówić, ponieważ osoby niepełnosprawne są wśród nas i bardzo istotne jest akceptowanie ich odmienności i okazywanie im szacunku, a przede wszystkim – niesienie pomocy. Stąd pomysł, by nasi uczniowie na własnej skórze przekonali się, jakie codzienne wyzwania stoją przed osobami niepełnosprawnymi – próbowali więc np. właśnie zawiązać buty przy pomocy tylko jednej ręki i wczuwali się role osób niewidomych lub słabowidzących.

Z kolei z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza naszym uczniom przybliżyliśmy sylwetkę wolontariusza i przekonaliśmy, że warto czynić dobro, gdyż ono do nas zawsze wraca. Były prezentacje, pogadanki i kolorowanki. Były również refleksje na temat odmienności i satysfakcji z bycia osobą pomocną i empatyczną.