Klasy ósme w Oświęcimiu i Wadowicach

8 października 2018r. uczniowie klas ósmych uczestniczyli w wycieczce do Oświęcimia i Wadowic...
Pogoda dopisywała, humory także. Dopiero na miejscu okazało się, że prawdziwe jest stwierdzenie, że do zwiedzania obozu w Auschwitz trzeba dojrzeć. Oto kilka uczniowskich przemyśleń spisanych na żywo: - Zobaczyłem dwa obozy zagłady, Auschwitz i Auschwitz-Birkenau. Największe wrażenie wywarł na mnie ten drugi obóz, jego wielkość i to w jakich warunkach żyli ludzie. Oprócz tego byliśmy jeszcze w Domu Jana Pawła II. I kolejna wypowiedź: - Podczas zwiedzania obozu Auschwitz-Birkenau spotkaliśmy starszego pana, który trafił tam, mając 15 lat. Wczoraj przybył do obozu wraz ze swoją rodziną. Teraz ma około 90 lat, pokazał nam swój numer obozowy 16140. To było przerażające. Zdanie innego ucznia: - Podczas zwiedzania Auschwitz największe wrażenie zrobiło na mnie krematorium i komory gazowe. Bardzo podobało mi się w Domu - Muzeum Jana Pawła II, bo było ciekawe i nowoczesne. Dowiedziałam się kilku ważnych faktów z życia naszego papieża. Pani przewodnik bardzo ciekawie opowiadała i nikt się nie nudził. Spróbowaliśmy kremówek papieskich. Pycha!

Zdjęcia z wydarzenia prezentujemy poniżej.