Klasy piąte w iTeatrze

25 lutego uczniowie klas VA i VB oglądali transmisję spektaklu "Kolorowi ludzie" z Opolskiego Teatru Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki...
To oczywiście kolejna odsłona iTeatru, projektu Telewizji Polskiej, w którym od lat uczestniczy nasza szkoła. Spektakl zrealizowany  w jakości HD, był okazją do tego, by pokazać młodym widzom, jak dużo radości czerpać można z różnorodności świata. Aktorzy w piasku i w magicznej szafie szukali śladów stworzenia. Wraz z widzami, przy pomocy niezwykłej palety, kolorowali ludzi i uczyli się nazywać świat. Szuflady rozbrzmiewały muzyką z różnych stron świata. Spektakl w przystępny dla młodego widza sposób stawiał pytania o stworzenie, a przede wszystkim o człowieka. Każdy z nas jest inny. Inaczej mówi i wygląda. Gdzie indziej mieszka. Ta różnorodność to wyjątkowe piękno naszego świata, a spektakl pokazał, jak czerpać radość z tych różnic. Kilka zdjęć z wydarzenia prezentujemy poniżej.