Konkurs informatyczny "Tworzymy przyjazny Internet"

social-media-g474a43ed3_1920
Serdecznie zapraszamy uczniów klas VI-VIII do udziału w drugiej edycji szkolnego konkursu informatycznego pod hasłem "Tworzymy przyjazny Internet".

Konkurs będzie przebiegał dwuetapowo:

Etap I

Test wiedzy w formie online przeprowadzony w szkole w sali informatycznej składający się z pytań dotyczących bezpiecznego posługiwania się komputerem, znajomością oprogramowana, posługiwania się: edytorem tekstu, edytorem grafiki, arkuszem kalkulacyjnym, środowiskiem Scratch, zastosowaniem komputera w życiu codziennym, znajomością podstawowych pojęć informatycznych oraz zagrożeń i ograniczeń związanych z korzystaniem z komputera i Internetu, ochroną danych osobowych.

Etap II

Przygotowanie nagrania i zmontowanie filmiku krótkometrażowego w formie rolki (reels) lub przygotowanie pracy artystycznej w formie rysunku czy komiksu pt. „Ochrona danych osobowych w cyfrowej dżungli”.

Pracę należy przygotować przy użyciu ogólnodostępnych programów komputerowych.
Film może być zapisany w formie mp4, mov, avi, natomiast rysunek lub komiks w formacie pliku jpg.
Maksymalny czas trwania rolki to 30 sekund.

Najlepsze prace będą reprezentowały szkołę w ogólnopolskim konkursie pod hasłem „Ochrona danych osobowych w cyfrowej dżungli” w ramach realizacji programu „Twoje dane – Twoja sprawa”.

Zgłoszenia do konkursu przyjmuje do dn. 27 marca 2023 r. p. Izabela Jeż, zaś samo nagranie lub pracę należy wykonać do dnia 5 kwietnia 2023 r. i przesłać w formie elektronicznej do nauczyciela informatyki na adres izajez11@gmail.com.

O wynikach końcowych konkursu stanowi suma punktów uzyskana przez uczestnika za poszczególne etapy.

Dla najlepszych czekają nagrody oraz ocena celująca z informatyki.

Zapraszamy!

Szczegółowy regulamin konkursu dostępny jest w załączniku do artykułu.

REGULAMIN_TWORZYMY_PRZYJAZNY_INTERNET (docx) 0.02mb, (Pobrań: 36)