Konkurs na dynię halloweenową rozstrzygnięty!

Gratulujemy wszystkim uczestnikom niebywałej fantazji i pomysłowości!
A oto wyniki:
  • I miejsce: Konstanty Szymkowski (kl. 6A),
  • II miejsce: klasa 7A,
  • III miejsce: Judyta Dworzyńska (kl. 3A),
  • wyróżnienia: Lena Falkiewicz (kl. 2A) oraz Kuba Dobrowolski (kl. 6A), klasa 8A.

Halloween – zwyczaj związany z maskaradą, obchodzony w wielu krajach w wieczór 31 października. Mimo że dzień nie jest świętem urzędowym, cieszy się po święcie Bożego Narodzenia największą popularnością. Święto Halloween w Polsce pojawiło się w latach 90. XX w. Głównym symbolem święta jest wydrążona i podświetlona od środka dynia z wyszczerbionymi zębami. Inne popularne motywy to duchy,  czarownice, nietoperze, czarne koty, pajęczyny itp. W Halloween dzieci i dorośli przebierają się za potwory, takie jak wampiry, duchy czy czarownice. Dzień 31.10.2023 r. w naszej szkole był też dniem, w którym uczniowie mogli się przebrać.